Hit enter after type your search item

5 דברים שחשובים לאקווריסטים מתחילים לדעת

/
/
/
76 Views

היום רציתי לכתוב על מה שהלוואי שידעתי כשרציתי להיות חובב אקווריום. זה תקף גם לאקווריומים של מים מלוחים וגם לאקווריומים של מים מתוקים.

1. קח את הכניסה שלך לתחביב לאט ככל האפשר. אל תפחד לצלול פנימה, אבל עשה מחקר רב ככל האפשר על ידי שימוש בספרים, באינטרנט וחובבים אחרים בעלי מוניטין טוב. הקפד יתר על המידה לקחת רק עצות ללב מאנשים שאנשים אחרים סומכים עליהם, שמתיישרים גם עם ספרות או אתרים שאחרים מסכימים איתם. עליך גם להחליט באיזה כיוון אתה רוצה לקחת את הטנק, אך וודא שהוא נמצא לפני שתתחיל ברכישת ציוד. אתה רוצה מיכל שונית? מיכל טורף? מיכל ציקלידים של מים מתוקים? יש המון אפשרויות להביא שמחה לבית שלך. לאחר שתבצע את המחקר שלך, אתה יכול להקים אקווריום!

2. למד על מחזור החיידקים המחנקים. אנשים שמוציאים לגמרי את כל המים ממיכלי הדגים ומנקים מסננים עם מי ברז עושים בדיוק ההפך ממה שהם אמורים לעשות. זה חל לא רק על מים מלוחים, אלא גם על מים מתוקים. מכיוון שמוסיפים פסולת לאקווריום, זה נקרא אמוניה. ניתן להוסיף אותו באמצעות מזון דגים, אך הוא מופרש גם דרך הדגים עצמם. כאשר אמוניה מצטברת, ללא חיידקים טובים שימירו את האמוניה הזו לניטריטים, היא הופכת מהר לרעילה ומהווה את הרוצח מספר אחת של דגים. ברגע שהחיידקים המועילים של האקווריום נוצרים באופן טבעי, הוא הופך את הניטריטים לחנקות. בעוד שניטריטים פחות רעילים, הם מסירים חמצן מהמים. זו הסיבה שגם צריך להמיר אותם באופן טבעי לחנקות. חנקות הן הפחות מזיקות ויכולות להזיק רק לדגים בכמויות גדולות מאוד. על ידי הוצאת רק 25% ממי האקווריום והחלפתם במים נקיים שעברו דה-כלור, אינך מזעזע את הדגים או את החיידקים המועילים. החיידק הזה יכול לקחת 4-6 שבועות להיווצר אם לא זורעים אותו ממיכל אחר ו'מחזור החנקה' הזה יכול להיות קשה מאוד על הדגים שלך. דגים עדינים לא ישרדו. החיידקים חיים בכל רחבי האקווריום שלך. זה יכול להיות בחצץ, בחול, בפילטר ובעמודת המים.

3. בדוק את המים שלך. רצועות בדיקה זולות וקלות לשימוש, כדי לחפש רמות גבוהות של אמוניה, ניטריט או חנקה. התרופה או המצבים האלה היא פשוט להאכיל פחות, להוציא כמה דגים אם המיכל בן יותר מחודשיים והרמות עדיין גבוהות, או לבצע החלפות מים חלקיות. אני ממליץ לכל הלקוחות שלי להחליף 25-35% מהמים שלהם כל שבועיים. זה ידלל חנקות במים על ידי הסרתן. זה לא הכרחי, אבל זה אמצעי מניעה מרכזי בשמירה על בריאות הדגים. אם מים רעים לא הורגים דג על הסף, הם מחלישים את מערכת החיסון שלו וכאן מחלה יכולה להרוג את הדג.

4. שלטו בהאכלות שלכם. רוב האנשים שאיתם באתי במגע בתעשיית תחזוקת האקווריום עוקבים אחר ההוראות על מיכלי מזון לדגים ומאכילים יתר על המידה את הדגים שלהם מה שמוביל להתרסקות מים ומיכלים קטלניים. האכילו קורט קטן של מזון מדי יום למעט יום אחד בשבוע ללא מזון. תנו לדג לאכול את כל האוכל הזה תוך 30 שניות מבלי שהוא ייכנס לפילטר, ואם הדג נראה רזה, הגדילו לאט את כמויות המזון. כך החיידקים המועילים יכולים להתרבות כדי לפצות.

5. חקרו הכל לפני שאתם קונים אותו. אני לא יכול לספור את מספר התרסקות הטנקים ודגי הגבנון הגדולים כי הקונה לא ערך שום מחקר. גלה אם המיכל שלך יכול ליצור סביבה אתית ובריאה עבור הדגים או האלמוגים שלך, כמו שיש להם מספיק מקום כדי לגדול לגודל הבריא שצוין. אתה והחי שלך תהיו הרבה יותר מאושרים ופחות לחוצים עם שפע של מקום וסינון.

תודה שהקדשת מזמנך להכין את המאמר שלי. אני בתעשיית האקווריומים כבר למעלה מ-6 שנים וכרגע זה המקצוע והתחביב העיקרי שלי. אני מאמין שעם חמשת הדברים האלה, אתה בדרך להצליח!Source by Dylan Jennings

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר.

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2022. www.emptywrapper.com All Rights Reserved