Hit enter after type your search item

שמירה על אקווריום מים מתוקים: שיטה 100% חסינת טיפש (חלק א ')

/
/
/
84 Views

לאנשים רבים יש או רוצים דג מחמד, אך למרבה הצער, לא כל הדגים עמידים כמו הבטא הנפוצה ומצריכים טיפול מסור יותר. לדוגמה, אתה לא יכול לזרוק דג מים מתוקים לתוך קערה עם מים לא מסוננים מהכיור שלך ולא לעשות דבר מלבד להאכיל אותו פעם ביום. כאן, אתה עשוי לגלות כיצד לשמור על מיכל מים מתוקים כדי שתוכל לשמור על דגים שמחים ובריאים שיחיו יותר משבוע.

1. ראשית, גלה מאיזה חומר אתה רוצה שהמיכל שלך יהיה עשוי. האפשרויות האהובות ביותר הן זכוכית ואקריליק (פלסטיק), ולכל אחת יש את היתרונות והחסרונות האישיים שלה… דוגמאות לכך הן שזכוכית נשברת קלה יותר, אבל היא חסכונית יותר מאקריליק, או שלא ניתן לשלוח זכוכית בדואר, עדיין אקריליק הוא מבודד טוב יותר מזכוכית. זה מסתכם בטעם בסופו של דבר, אז אנחנו לא יכולים לתמוך בטנק אחד על פני אחר.

2. אתה גם חייב לקחת בחשבון את גודל המיכל שתצטרך, בהתאם למספר הדגים שאתה שואף לשמור. סביר להניח שלא תצטרכו מיכל בגודל של מכונית קטנה עבור דג אחד, אבל גם לא תוכלו לדחוס שני תריסר דגים למיכל מיניאטורי ולצפות מהם לחיות. כמונו, דגים זקוקים לחמצן; ככל שהמיכל קטן יותר, כך יהיה פחות חמצן לרשותם. ההמלצה שלנו? קנה את הטנק הגדול ביותר שאתה יכול להרשות לעצמך – אפילו עבור זוג דגים, מיכל גדול הוא בעל משמעות עבור מקום ונשימה. מיכלי דגים מגיעים במגוון גדלים למדי, ממיכל זעיר של 2 ליטר ועד למיכל ענק של 180 ליטר. עם זאת, אתה לא צריך לדרוש משהו גדול יותר ממיכל בגודל בינוני, ואלה נעים בין 20 ל-40 ליטר.

3. מיכל מים מתוקים יחייב מערכת סינון כלשהי. ישנם המון פילטרים ושיטות סינון זמינות למיכל המים המתוקים הכוללות מיכלים, כוח סטנדרטי, ספוג, מכאני, כימי, רחפנים, אולטרה סגול, אוזון (כמעט תמיד למכלים גדולים ומסחריים) ומתחת לחצץ (הנפוץ והמועדף ביותר) מסננים. כמו המיכל עצמו, סוג המסנן שאתה רוכש הוא עד לחלקיות ואולי תקציב. בנוסף, תצטרכו להשיג כמה ערכות לבדיקת אמוניה וניטראט במים, שניהם תוצרי לוואי של דגים נושמים ושניהם רעילים לדגים (בערך כמו האופן שבו בני אדם נושפים פחמן דו חמצני, שהוא רעיל עבור לָנוּ). והקפד לנקות את המסנן מעת לעת; אם הוא נהיה עמוס בפסולת דגים או חצץ, זה לא יעבוד כמו שצריך והדגים שלך עלולים לחלות.

4. אל תתעלמו ממערכת חימום – מים שבהם יש דגים הם לא תמיד אותה הטמפרטורה כמו הברז שלכם. טמפרטורה טובה לשמור על הטנק שלך עבור דגים טרופיים היא סביב אמצע שנות ה -70 העליונות … כל חם או קר יותר והם עשויים לא לחיות יותר מדי. כמו כן, יהיה עליך להשקיע במזג אוויר כדי לשמור על זרימת המים במיכל מכיוון שאף דג אינו חי בסביבה טבעית עם מים נייחים לחלוטין.

5. לפני שאתם מניחים את הדגים שלכם בבית החדש שלהם, ודאו שנתתם למיכל "לרוץ" במשך כמה שעות (כמו לפחות 12 שעות) כך שהמים יחוממו היטב ויתחממו. האם תרצה להיכנס לבית חדש ללא חום או מים זורמים, או לבית שבו הכל מוכן לקראת הגעתך?

6. כמה דגים אתה רוצה במיכל שלך? כלל אצבע (או סנפיר) טוב הוא שלכל סנטימטר של דג, אתה צריך לקבל ליטר מים, וזה יהיה תלוי בגודל הדג. לדוגמה, תריסר דגים קטנים לא יזדקקו לכמות חמצן כמו דג אחד גדול. אם תכניסו שפע של דגים לאותו מיכל, לא יהיה מספיק חמצן לכל אחד מהם והם יתחילו למות. כדוגמה, ארבעה דגים בגודל ארבעה אינץ' יסתדרו מצוין במיכל מסונן ומחומם כהלכה של 20 ליטר.

השלבים המפורטים לעיל נותנים הסבר כולל על תהליך הקמת המיכל והפעלתו. אנא המשך לקרוא שמירה על אקווריום מים מתוקים – שיטה 100% חסינת טפשים חלק ב 'כדי ללמוד על הדגים עצמם, כיצד להאכיל אותם, כיצד לשמור על המים שלהם נקיים, ולשים עין על היצורים שלך כדי להבטיח בריאות טובה.Source by Chris Rubenstein

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2021. www.emptywrapper.com All Rights Reserved