Hit enter after type your search item

ענבים, אגוזים וכלבכם בריאות – מזונות שאסור להימנע מפידו

/
/
/
91 Views

"מאגו היה רטריבר לברדור גדול ושובב שלעתים קרובות הגיע למצבים דביקים …"

כך מתחיל סיפור בדו"ח האחרון של ה- ASPCA על מזונות שעלולים להיות רעילים לכלבים. מסתבר שמאגו נכנס למזווה והתמכר לעצמו כקילו צימוקים. הוא אכל את הכל כמובן.

ה- ASPCA אף פעם לא מזכיר את גורלו של מאגו. אבל הם אומרים לנו שכמעט קומץ צימוקים עלולים לפגוע בבריאות הכלבים והיה קטלני עבור חלקם. כך גם לגבי הענבים.

מי ידע?

כשגדלתי, ראיתי את כלבי המשפחה שלנו כ"מחזור הראשון של מדיח הכלים ". הם היו טובים בהמתנה לתורם לכל מה שהשארנו בצלחותינו, ולא דאגנו יותר מדי להציע להם "אוכל לאנשים". מעולם לא עלה בדעתנו כי בריאות הכלבים שלנו עלולה להיות מושפעת מכמה שאריות שולחן זעומות. מה שבטוח לנו, הבנו, בטוח לחיות המחמד שלנו.

מה גם שבכל פעם שאכלתי ענבים, אהבתי לתת אחד או שניים לרועה הגרמני שלנו "טיפאני". הענבים תמיד יצאו מפיה כאשר ניסתה לנשוך בהם וטיפאני, מעולם הספורט הטוב, סירבה לוותר עד שעיכבה כל אחד בכניעה. הוא הבטיח לפחות 60 שניות של כיף לא מזיק.

טיפאני גם אהבה ללעוס מסטיק (היא לעסה אותו – עטיפה והכל – אבל לא בלעה אותו!) היה לנו מהסוג נטול הסוכר, שלעתים קרובות ממותקים בימים אלה עם קסיליטול.

לא ידעתי שאולי הרעלתי את חיית המחמד המשפחתית שלנו! (עוד על קסיליטול בהמשך).

מדוע ענבים מזיקים?

מבחינת ענבים וצימוקים, אף אחד לא בטוח מדוע הם מזיקים. אושר כי גם ענבים הגדלים ללא דשן או חומרי הדברה עלולים להיות רעילים לכלבים. אבל לא לכל כלב, ולא כל פעם. כמו כן לא ידוע אם כמויות קטנות הנאכלות לאורך תקופה ארוכה עשויות להשפיע באופן מצטבר.

מה שאנו יודעים הוא שהתוצאה הסופית כמעט בכל המקרים המדווחים של רעילות ענבים או צימוקים היא אי ספיקת כליות חריפה. (המונח "חריף" פירושו שהמצב חמור ומתרחש במהירות.) הכלב בסופו של דבר לא יכול לייצר שתן, מה שאומר שהוא לא יכול לסנן רעלים מהמערכות שלהם – תהליך חיוני לחיים.

במהלך תקופה של שתים עשרה החודשים שבהם נחקרו השפעות הענבים, מרכז הבקרה לרעלת בעלי חיים של ASPCA טיפל ב -140 מקרים בהם כלב אחד או יותר השתתף. למעלה משליש מהכלבים פיתחו תסמינים החל מהקאות ועד אי ספיקת כליות, ושבעה כלבים מתו. ה- ASPCA ביסס את המחקר שלהם על מקרים שדווחו, כך שמטבע הדברים ייתכנו מקרים בהם בריאות הכלבים אינה מושפעת לחלוטין מאכילת ענבים. אבל עד שהם יודעים את כל העובדות, החברה מייעצת לא להאכיל חיות מחמד מענבים או צימוקים בכל כמות שהיא.

גרם של מניעה

אז, הכלב שלך פשוט הבקיע לעצמו קופסה גדולה של צימוקים. מה צריך בעל חיות מחמד לעשות?

קו ההגנה הראשון, אם הענבים או הצימוקים נאכלו לאחרונה, הוא לגרום להקאה ולתת פחם פעיל (הוא סופג רעלים במערכת העיכול). הקאות הן גם הסימן הראשון לכך שהכלב שלך בצרות, לכן דלג ימינה לפחם הפעיל אם כבר התרחשו הקאות. (תוך קמצוץ אתה יכול להכין פחם פעיל משלך על ידי חריטת חתיכת טוסט עד שהוא משחיר ומתפורר בקלות.) התקשר מיד לוטרינר שלך.

לא מצליחים להגיע לוטרינר? שִׂיחָה בקרת רעל ASPCA: 888-426-4435

הווטרינר ישמור על כלבכם על נוזלים תוך ורידי לפחות 48 שעות ויפקח על כימיה בדם מדי יום. עבודת דם רגילה לאחר 3 ימים בדרך כלל אומרת שהכלב שלך נמצא בבירור.

שמירה על עין פקוחה, כמובן, היא הדרך הטובה ביותר להרחיק את חיית המחמד שלכם מצרות. כמו ילדים, גם לכלבים (ובעלי חיים אחרים) יש כישרון להיכנס לשובבות כשאנחנו לא מחפשים.

זה לא רק הענבים …

ישנם מאכלים אחרים שיש להרחיקם את כלבכם, וחלקם עשויים להפתיע אתכם.

להלן כמה מאכלים אחרים שיכולים לגרום לבריאות הכלבים לפגוע:

שוקולד

מי יכול להתנגד לשוקולד? כאילו זה לא, הכלב שלך.

שוקולד עשוי מפולי קקאו ופולי קקאו מכילים חומר כימי הנקרא תיאוברומין, שהוא רעיל לכלבים. לסוגים שונים של שוקולד יש השפעות שונות על בריאות הכלבים. בשוקולד מריר יש את התאוברומין הגדול ביותר, והוא מגיע ב -450 מ"ג עצום (לעומת 1 מ"ג לשוקולד לבן). אז ביום האהבה, אתה בעצם אדיב עם החבר הכי טוב שלך אם אתה אוכל את כל השוקולדים בעצמך!

קמח קקאו

קונכיות פולי קקאו הן תוצר לוואי של ייצור שוקולד (וכך נכנסו מאלץ לקטגוריית "מזונות") והן פופולריות כתכשיר לגינון. בעלי בתים אוהבים את הצבע והריח האטרקטיביים, ואת העובדה שהטיפה מתפרקת לדשן אורגני. עם זאת, כמה כלבים אוהבים לאכול אותו והוא מכיל תיאוברומין.

מאכלים שומניים

מזונות שומניים קשים לכלב לעיכול ויכולים להטיל יתר על הלבלב, מה שמוביל לדלקת בלבלב. זה יכול לאיים על בריאות הכלבים שלך ועלול להיות קטלני.

אֱגוֹזִים

יש להימנע מאגוזי מקדמיה. למעשה, רוב האגוזים אינם טובים לבריאות הכלבים מאחר ותכולת הפוספורוס הגבוהה שלהם מובילה לאבנים בשלפוחית ​​השתן.

קַשׁ

מאלץ הוא לא מזון, אבל יש סוג אחד מפתה מספיק לכלבים לאכול. חלק מהכלבים נמשכים לקטיפת קקאו, ויאכלו אותו בכמויות שונות. קליפות פולי הקוקה יכולות להכיל בין 0.2% ל -3% תאוברומין (הרעלן) כפי שמשוואות ל 1-4% בשעועית לא מעובדת.

בצלים

בצל, במיוחד בצל גולמי, הוכח כגורם לאנמיה המוליטית אצל כלבים. (סטיבן ג'אטינגר, DVM ואדוארד סי פילדמן, ספרו של DVM: ספר לימוד לרפואה פנימית וטרינרית כרך 2 עמ '1884.) התרחק גם הוא מאבקת בצל.

תפוחי אדמה

הרעלות תפוחי אדמה בקרב אנשים וכלבים הם נדירים אך אירעו. הרעלן, סולנין, נספג בצורה גרועה והוא נמצא רק בנבטים ירוקים (אלה מופיעים בפקעות החשופות לאור השמש) ובקליפות תפוחי אדמה ירוקים. זה מסביר מדוע מקרים נדירים מתרחשים. שים לב שפירה מבושל זה בסדר לבריאות הכלבים, למעשה די מזין וניתן לעיכול.

ממתיקים מלאכותיים

קסיליטול משמש כממתיק במוצרים רבים, במיוחד מסטיק וסוכריות ללא סוכר. צריכת כמויות גדולות של מוצרים הממותקים עם קסיליטול עלולה לגרום לירידה פתאומית ברמת הסוכר בדם אצל כלבים, וכתוצאה מכך דיכאון, אובדן תיאום והתקפים. לדברי ד"ר אריק ק. דנאייר, וטרינר מייעץ בטוקסיקולוגיה קלינית במרכז למניעת רעל, "סימנים אלה יכולים להתפתח די מהר, לעיתים פחות מ -30 דקות לאחר בליעת המוצר" קובע ד"ר דונייר, "… לכן, חשוב שבעלי חיות המחמד יפנו לטיפול וטרינרי באופן מיידי ".

טורקיה

כיום חושבים כי עור טורקיה גורם ללבלב חריף אצל כלבים, בין היתר בשל תכולת השומן הגבוהה שלו.

מזונות אחרים המפורטים על ידי ה- ASPCA כמזיקים:

משקאות אלכוהוליים

אבוקדו (החבר ה"שומני "היחיד במשפחת הירקות)

קפה (כל סוגי הקפה)

מזון עובש או מקולקל

מלח

בצק שמרים

שום

בשורה התחתונה

הודות לציבור משכיל יותר, דיווחים בימים אלה על פחות הרוגים ממזונות כמו שוקולד. אך חשוב להתעדכן במה שידוע כיום על מזונות והשפעותיהם על בריאות הכלבים. ענבים ומכסת קקאו, למשל, התגלו רק לאחרונה כבעלות השפעות מזיקות.

בדוק לעתים קרובות עם מקורות כמו ה- ASPCA, או הירשם ל"חדשות האף הקרות "ונעדכן אותך. (תקבל גם חבורה של כלבים מגניבים יחד עם ההרשמה החינמית שלך).

כמובן, להיות ערניים ולהביא את חיית המחמד שלך לוטרינר באופן מיידי יעזור להבטיח תוצאה מאושרת אם יקרה משהו מצער.

הנה בריאות הכלבים ותזונה טובה!Source by Carolyn Schweitzer

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2021. www.emptywrapper.com All Rights Reserved