Hit enter after type your search item

עובדות מעניינות על זוחלים שאתה צריך לדעת

/
/
/
186 Views

מה הופך אותו לזוחל?

ישנם אינספור מינים וזנים של זוחלים ברחבי העולם. למרות שיש הבדלים רבים, הזוחלים אכן חולקים כמה תכונות נפוצות.

בתור התחלה, הם משתמשים בריאות לנשימה. לטאות עשויות לנשום באמצעות אותם שרירים שבהם הם משתמשים לריצה ולתנינים יש דיאפרגמה גמישה יותר, אך באופן כללי, לזוחלים יש ריאות מתקדמות יותר מאשר דו -חיים, אך לא מעודנות כמו ליונקים. לזוחלים יש גם קשקשים העשויים מחלבון קראטין. קשקשים מספקים הגנה מפני טורפים, מסייעים בשמירה על מים ויכולים לשחק תפקיד בחיזורים והתנגשויות טריטוריאליות. הזוחלים אינם בעלי החיים היחידים שיש להם קשקשים, אך הם מאפיין נפוץ בקרב כל הזוחלים.

מאפיין נוסף הוא שכולם חוליות בעלות ארבע רגליים (או צאצאים מחיות בעלות ארבע גפיים, כמו נחשים). זוהי תכונה משותפת נוספת עם סוגים אחרים של בעלי חיים, המצביעה על כך שזוחלים הם סוג אמצעי אבולוציוני בין דו -חיים ויונקים. לרוב, זוחלים נקבות מטילות ביצים אך הן אינן בלעדיות לכל הזוחלים. יש כמה מינים שמפתחים את הצעירים שלהם בתוך גופם ויולדים צעירים חיים, כמו הלטאה הוויוויפרס והעופף.

הזוחלים ידועים בחילוף החומרים שלהם בדם קר. אם אי פעם ראית זוחל במארז, אולי שמת לב למנורות ולצורות חום אחרות. הסיבה לכך היא שהתמחות בחום מעלה את טמפרטורת הגוף הפנימית שלהם כדי לתת להם את האנרגיה הדרושה להם לפעילות יומיומית.

מהם סוגי הזוחלים השונים?

ניתן לסווג את הזוחלים לארבע קבוצות עיקריות:

תנין

שיש בו 23 מינים שונים של תנינים, קיימאנים, גאריאלים ותנינים.

כפי שאתם אולי יודעים, התנינים הם בעלי חיים גדולים, חצי -מיניים ודורסים. הם נמצאים בדרך כלל בשפלה של האזורים הטרופיים ובדרך כלל יש להם חוטמים ארוכים ושטוחים ושיניים קנוניות דמויי יתדות. מינים מסוימים של תנינים נסחרים כחיות מחמד אקזוטיות כשהם צעירים אך לעיתים נטושים ככל שהם גדלים ומסוכנים יותר.

סקוואמאטה

שהם לטאות ונחשים, ויש להם כמעט 8,000 מינים.

הזוחלים הללו משתנים בגודלם (משממית גמדית שאורכה פחות מסנטימטר ועד לאנקונדה שיכולה להגיע ליותר מ -17 רגל). היכולת שלהם להניע את עצמות הריבוע שלהם היא מה שעוזר להם לפתוח את הפה מספיק רחב כדי לצרוך טרף גדול יותר. אם אתם חושבים להשיג זוחלים למכירה של סיווג זה, הקפידו לחקור את הסוג הספציפי שברצונכם להשיג כדי לוודא שיש ברשותכם את הציוד הדרוש כדי לשמור עליהם בריאים ומאושרים.

טסטודינים

המורכב מצבים וצבים ובעל כ -300 מינים.

אלה נחשבים פרימיטיביים מכיוון שהם חלק מהזוחלים העתיקים ביותר שבינינו. הפגזים שלהם הופכים אותם להבחינים בקלות מזוחלים אחרים והם גם בחירה פופולרית כחיות מחמד לזוחלים.

ספנודונטיה

הידועה כקבוצת האחות של הסקוואמאטה ויש לה רק 2 מינים של טואטרות מניו זילנד.

זה ידוע גם בשם Rhynchocephalia, כלומר ראש מקור. יש להם קבוצת שיניים ייחודית המוצגת כשתי שורות בלסת העליונה ושורה אחת בלסת התחתונה. המין היחיד של הטואטרה הוא החבר היחיד החי במסדר שפרח לפני כ -200 מיליון שנה.

אילו זוחלים למכירה הם הטובים ביותר כחיות מחמד?

אם אתה רק מתחיל עם זוחל לחיות מחמד, אתה יכול למצוא כמה זוחלים גדולים למכירה. שממיות יכולות להיות חיית מחמד נהדרת למתחילים מכיוון שהן אינן דורשות טיפול רב. לחץ רב מדי על השממית עלול לגרום לזנבו ליפול. דרקון מזוקן יכול גם לגרום לחיית מחמד נהדרת מכיוון שהם זוחלים נוחים במיוחד בעלי אישיות. הם דורשים בית גידול חם וקלים לתחזוקה.

לא משנה מה אתה בוחר, ודא תמיד שאתה מודע לצרכיו ומזגו כדי להבין אם זו בחירה טובה עבורך.Source by Amir Soleymani

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר.

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2022. www.emptywrapper.com All Rights Reserved