Hit enter after type your search item

עובדות איגואנה – מה חדש צריך לדעת

/
/
/
96 Views

אם זו הפעם הראשונה שתטפל באיגואנה, כנראה שכדאי להכיר את האנטומיה ואת ההתנהגויות הבסיסיות של איגואנה. על ידי חינוך עצמך, יהיה קל יותר לדעת מתי יש משהו רע בזוחל החיות המחמד החדש שלך. אלו הן כמה עובדות בסיסיות של איגואנה שכדאי שתדעו.

האיגואנות דורשות חום ואור UV

האיגואנות הן זוחלים, ולכן הן זקוקות לאספקה ​​של חום וקרניים אולטרה סגולות כדי להישאר בריאים. איגואנות לא יוכלו לתפקד בבית גידול עם טמפרטורה נמוכה מ- 79 מעלות.

יש צורך בקרני אולטרה סגול כך שהאיגואנה מסוגלת לעבד את הסידן ומינרלים אחרים. ללא קרניים אולטרה סגולות, האיגואנה שלך ככל הנראה תחווה הפרעות במינרלים בעצמות הגורמות לעתים קרובות למותן.

מאפייני התנהגות של האיגואנה

נראה שאייגואנות מאוימות די בקלות, וכאשר לא תתבוננו מספיק על ההתנהגות וההתנהגות שלהן אתם עלולים להינשך או להיפגע מהזנב המאסיבי שלה. בניגוד לחתולים וכלבים, איגואנות לא ישמיעו הרבה קולות לפני הנשיכה, לכן היזהרו במיוחד אם האיגואנה לא אוספה במלואה.

כשאתה מביא את חיית המחמד החדשה שלך הביתה אל תתייחס אליו יותר מדי או תחשוף אותו לאנשים זרים. ייקח כמה שבועות להרגיל אותו בהדרגה לסביבתו החדשה. ברגע שנוח לו בסביבה החדשה שלו, התחל לחבר אותו בהדרגה ותהליך ההתקשרות יעבור הרבה יותר טוב.

חבילת הטל, או כרית העור הגדולה מתחת לעימות האיגואנה, משמשת בנוסף לתקשורת. בטבע, איגואנה עשויה להרים את ראשה כדי להאריך את סיבוב הטל כדי לסמן "שלום" בסיסי לבני המינים שלו.

חפיפת טל מורחבת עשויה גם היא לומר שהיא מנסה להגן על שטחה מפני הבעלים האנושי או מאיגואנות אחרות. במהלך עונת ההזדווגות, חשיפת טל ממושכת עשויה להיות "אני רוצה להזדווג". זה חל רק אם יהיו איגואנות נקבות באותו מתחם, וזוהי עונת ההזדווגות.

אם האיגואנה שלך מאולפת, והיא רגילה לנוכחותך, חפיפת טל מורחבת עשויה להצביע על כך שהיא מעט טיפה והיא עושה ניסיון לגרום לעצמה לחמם יותר.

ניגוני איגואנה

  • ראש בובינג: אני האיש של הבית?
  • ראש בובינג: (לבעלים) "שלום חבר!"
  • ראש בובינג: (מהר, לרוחב ואז למעלה ולמטה) אני מאוים אל תתקרב אליי!
  • לשון מהבהבת: רק לחקור את האוויר. אפשר לאכול משהו.
  • לשון מהבהבת: אני עומד לנשוך ממשהו.
  • התעטשות: אני מנקה את המערכת ממשהו.
  • זנב זנב: אני מתכנן לתקוף.?
  • מתפתל: אני לא אוהב שמחזיקים אותי.
  • מתיחת רגליים וראש רגליים קדמיות: אני מרגיש נהדר ומרגיש טוב!

אנטומיה של האיגואנה

בדיוק כמו זוחלים אחרים, לאיגואנה שלך יש מערכת עיניים שהתפתחה כדי לסרוק את הסביבה לאיתור מזון וטורפים פוטנציאליים. יש לה זוג אוזניים המוגנות על ידי אלמנט רחב למדי של עור הנקרא המגן התת -טמפי.

האיגואנה יוצרת גם קוצים לאורך הגב שלה; קוצים גמישים אלה נקראים קוצים הזנביים, וככל שחולף הזמן הם גדלים באורך ונעשים קשים יותר. לאיגואנות יש גם דש עור מתחת ללסת התחתונה שלהן הידועה בשם צניחת הטל.

האיגואנות הן אוכלי עשב (הן ניזונות מצמחים בלבד), ולכן הן מצוידות בשיניים קטנות אך חדות מאוד שנועדו לקרוע חומר צמחי סיבי. היו זהירים כאשר אתם מביאים את הידיים ליד הפה של האיגואנה, כי השיניים האלה עלולות לגרום לקרעים רציניים בעורכם. אם תסתכל מקרוב בראש ראש האיגואנה, תוכל לראות כתם קנה מידה בולט וקל.

קוראים לזה העין הפריאטלית, או העין השלישית. האיגואנה משתמשת בעין השלישית שלה כדי לזהות שינויים באור באזור נתון. סבורים כי עין קמאית זו משמשת גם לאיתור טורפים מעופפים, ומכאן שהאיגואנה יכולה לרוץ למחסה לפני שהיא הופכת לארוחת צהריים או ארוחת ערב של חיה אחרת.

חיוני ללמוד על התנהגות ואיגנוני איגואנה. העובדות הבסיסיות שנדונו במאמר אמורות לסייע בפענוח מצבי הרוח של האיגואנה שלך. אל תשכח כי אין שתי איגואנות דומות זה לזה ולכן עליך ללמוד גם את אישיותו של חיית המחמד החדשה שלך. שאל שאלות ואסוף כמה שיותר מידע על מנת להבטיח כי האיגואנה שלך תוחזק לאורך זמן.Source by Samuel Boothe

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2021. www.emptywrapper.com All Rights Reserved