Hit enter after type your search item

נשמר מסלילי הסכנה

/
/
/
70 Views

מבוא

האדם והבהמה הם יצירתו של אלוהים. מתן כבוד באורח חייהם הוא גם מתן יראת שמים. במקרים מסוימים, אדם וחיה באים במגע בלתי צפוי ואינסטינקטים של הישרדות נכנסים. מה הייתם עושים אם התרחיש הזה יקרה לכם?

יצור בחדר מיון

השעה הייתה בסביבות השעה 10:00 בבוקר בחדר המיון של בית החולים RIPAS, כאשר חולה בוגר גבר נכנס חסר מנוחה עם נחש מעוות סביב זרועו השמאלית והאיש האמור אוחז בראשו בידו הימנית. קיבלתי את המשימה להיות האחות האחראית באותה תקופה.

מחלקת חירום

מספר המטופלים שהגיעו למיון באותו בוקר עמד על פחות או יותר כמאה, בחלוקה למדור חוץ, מחלקת יום, אזורי עגלות, חדר הלבשה ותפירה וחדרי החייאה. היו נוכחים באותו זמן רופאי מיון, אחיות צוות, מטפלות סיעודיות ועובדי בריאות אחרים. מטלות צוות ספציפיות ניתנו לכל תחום וכן הנחיות לגבי חובות ואחריות.

אורח מוזר

הנה מגיע החולה עם נחש בידיו. בהתחלה, זה גרם לרמה מסוימת של כאוס בחדר המיון כשראה את המטופל בחרדה גדולה ואי שקט. המצב מאוחר יותר נשלט לאחר הראיון הראשוני. רוב צוות המיון כשראו את החולה, נמנעו מלהתקרב אליו, כשהאינסטינקט להימנע מנשיכה השתלט עליו באופן טבעי. שני אחיות צוות גברים ניגשו לחולה ממרחק בטוח ניכר. לפי הנחיות הוא הובל לחדר ההחייאה הפנוי. לאחר ראייה מהירה, היצור שהתפתל סביב זרועו של האיש התגלה כנחש רעשן, אחד מהמינים המוכרים ביותר – וללא ספק אחד ממיני הנחשים הארסיים ביותר בעולם.

היסטוריה של המקרה

החולה מטאטא בחצר ביתו מוקדם יותר באותו בוקר. בזמן שהוא ניקה חלל חשוך קטן מתחת לבית עם מטאטא, הוא הרגיש לפתע משהו מתפתל סביב זרועו כמו חבל מתוח. המטופל הפך מיד לאי שקט עקב השילוב של חוסר תחושה ופחד. כשנשאל אם הוא ננשך, השיב המטופל כי אינו יודע כי זרועו הרגישה קהה, אך הרפלקסים שלו היו מהירים – ובהחלט מצילים חיים – על ידי החזקת ראשו של הנחש בידו הפנויה השנייה. מעניין העובדה שביתו של האיש נמצא ליד חלקת יער. הוא היה לבד בבית בזמן האירוע – הבית השכן הקרוב היה במרחק מאה מטרים.

שיטת גישה

לאחר שלקח את ההיסטוריה המלאה של המטופל, הצו הראשון של רופא המיון היה לצפות בחולה. מטבע הדברים, לא ניתן היה לקחת את הסימנים החיוניים בשל המצב העדין שעלול להיות מסוכן. החולה היה חיוור וחלש למראה. צוות המיון עשה סיעור מוחות על דרכים אפשריות להסיר את הנחש מזרועו של האיש. השיטה הראשונה שעלתה בראשם של רבים הייתה להרוג את הזוחל הרעיל. אחר הוצע על ידי עובר אורח זקן ששמע במקרה על הדיון – הוא הציע מתן דבש. עם זאת, לא נמצא דבש בכל שטח בית החולים. דרך שלישית שהוצעה הייתה לתת 50% דקסטרוז. רוב הצוות הסכים לטכניקה האחרונה. בניסיון הראשון, הצוות נתן את 10 מ"ל של תמיסת 50% דקסטרוז לנחש באמצעות מזרק של 10 מ"ל; התמיסה ניתנה לפיו של הזוחל בטיפות. לאחר מספר דקות, הזוחל החליש בהדרגה את אחיזתו בזרועו של האיש ובסופו של דבר היא נפלה על הרצפה.

הצוות טיפל מיד במטופל והונח על מיטתו למעקב. לאחר מכן ניתנה למלווה הנחיות לקחת את הנחש מיד ולהניחו על סל סגור עם חורים לבדיקה.

יַחַס

המטופל עדיין היה חלש בשלב זה. מעקב אחר סימנים חיוניים. הוא הונח על תמיכת חמצן, עם עירוי נוזלים תוך ורידי. לאחר בדיקה גופנית מלאה, הוא קיבל זריקת אנטי טטנוס וזריקת אנטי ארס לפי הוראת רופא המיון. החולה אושפז במחלקת היום להשגחה. הוא שוחרר כמה ימים לאחר מכן במצב משופר ובמצב טוב.

מה קרה למבקר המוזר?

לאחר שליחת הנחש לבדיקה במעבדה, אושר כי הוא מהזן הרעיל. עם זאת, הריגת הזוחל לא הייתה אפשרות טובה. הזוחל נצפה במשך כמה שעות עד שהתאושש, ובסופו של דבר הוא הוחזר לבית הגידול הטבעי שלו. הריגת יצורים רעילים לא צריכה להיות ברפלקס, או שגרה – כי לכולם, בדרך זו או אחרת, יש יתרונות. במקרה של ארס הנחשים, מחקר נוסף הוכיח שהוא יכול להוות תרופה למחלות מסוימות. לכן, שימור החיים והאקולוגיה שלהם חיוניים באיזון המגוון הביולוגי.Source by Theodore Madriaga

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2021. www.emptywrapper.com All Rights Reserved