Hit enter after type your search item

מה גורם לחתולים להיות שונה מחיות אחרות

/
/
/
182 Views

ישנם הבדלים רבים בין חתולים לבעלי חיים אחרים. לכל החתולים, החל מחתולי בר גדולים ועד לחתולי בית קטנים, יש מאפיינים משותפים. מדענים טוענים שמיני החתולים התפתחו לפני כ -40 מיליון שנה מחיה הדומה לסמור. לשם השוואה התפתחה אנוקטוס אנושי, האדם הראשון, לפני כ -1, 8 מיליון שנה.

החתולים המבויתים הראשונים מיוחסים לאנשים מצריים מוקדמים שחיו באזור מצרים העליון של הנילוס. חתולי הבית הראשונים האלה הוערכו כי הם רדפו והרגו מכרסמים ונחשים קטנים. בעלי חיים אלה מזיקים כל הזמן לדגן שהיה מקור המזון העיקרי של המצרים. חתולים היו דרך יעילה להתמודדות עם המזיקים האלה, כך שאנשים שמרו עליהם.

ככל שבני אדם וחתולים הכירו זה את זה ופחדם נעלם, התפתח מערכת יחסים חזקה וקרובה יותר ביניהם. העם המצרי נדהם מהזריזות של החתול, מיכולותיו הפיזיות והציד. בצד השני, חתולים נהנו ממקלט בטוח וקיבלו מזון מאנשים. בנוסף, המצרים הוקסמו מהיכולת של החתול לראות כשהוא חשוך ולמנוע גמישות מסכנות. התנהגותם האדישה האופיינית של החתולים תרמה גם הם למעמדם הגבוה.

המיקום הגבוה של החתולים איפשר להם לנסוע ולרדת בנהר הנילוס על ספינות תבואה. נוכחותם על ספינות הבטיחה את ההגנה של התבואה מפני בעלי חיים כמו עכברים, חולדות ומכרסמים קטנים אחרים. בתנאים נוחים אלה, חתולים התרבו והתפשטו מחשבה בכל אזור הנילוס.

היכולות והערכים של החתולים אפשרו להעלות אותם לגובה חברי המלוכה. עד מהרה הפך לא חוקי לפגוע ולהרוג חתולים. אנשים מצריים החלו לקרוא לחתולים מאו מכיוון שהמילה הזו מזכירה את הצליל המיאו. מאוחר יותר הוחלף שם זה במילה Urchat. אלת חתולים המכונה פאשט (בדומה לכוס וכוס) נוצרה במהרה והמצרים סגדו לה. השמות המודרניים לחתולים בהם אנו משתמשים כיום התפתחו מהשמות המצרים הישנים.

הרומאים המשיכו בבייית החתולים מכיוון שהם העריכו גם את החתולים בשל יכולותיהם לצוד. זה איפשר לחתולים להתפשט ברחבי האימפריה הרומית. נפילת רומא סימנה את תחילתה של תקופה קשה מאוד לחתולים. חתולים, ובעיקר שחורים, נחשבו כיצירות רעות והיו קשורים לכישוף. כך הם נרדפו ונהרגו.

על פי ההיסטוריונים חתולים בייתו כל כך מהר בגלל יכולתם לחסל מזיקים, גמישות גופנית והתנהגות מיוחדת. בדרך כלל, חתולים הם עצמאיים לחלוטין אך הם יכולים גם לחיות במשפחות ובקבוצות. בעוד כלבים צריכים להיות עם אנשים ולדרוש תשומת לב מאנשים, חתולים יכולים להסתדר לבד. חתולים הם בעלי חיים שאינם זקוקים לקרבה רגשית מיוחדת או לאישור.

החתולים שאנו מכירים כיום ובעלי חיות מחמד מחזיקים בכמה ממאפייני אבותיהם הקדמונים. יש אנשים שלא אוהבים התנהגות של חתולים ומעדיפים חיות מחמד לכלבים. אבל יש אנשים שמעריכים בדיוק את עצמאותו והתנהגותו של החתול, ושמחים שיש להם חיית מחמד כזו בבית. בעלי החתולים ובעלי הכלבים שונים לחלוטין באינדיבידואליות שלהם מכיוון שהם מעריכים שונים למאפיינים.

לא קל לאלף חתולים אבל זה באמת אפשרי. יש תצוגות חתולים בהן ניתן לראות טריקים מדהימים שבוצעו על ידי חתולים. אתה יכול לאמן את החתלתול שלך לבצע פקודות בסיסיות ולבוא כשקוראים לו בשם. מומחים רבים מאמינים שחתולים ניתנים לאילוף אם הם רוצים לעשות זאת ובעלי חתולים לא יכולים לגרום לחיות המחמד שלהם לעשות משהו בניגוד לרצונם.

הבדל נוסף בין חתולים לבעלי חיים אחרים הוא זריזותם, שיווי משקלם וכוחם. חתולים יכולים לקפוץ פי שלושה מגובהם – דבר שאנו בני האדם לא יכולים לעשות. אולי שמעת את המשפט הישן שלחתול יש תשעה חיים. אמירה זו באה מיכולתו של החתול להימנע מנזקים פיזיים שונים. לכן, אין זה מפתיע כי חתולים מסוגלים לעיתים קרובות להימלט מאסונות שונים ללא פגע.

החתולים ייחודיים בגלל יכולתם לראות בלילה, כוחם הגמיש וגמישותם ומוגבלתם. למעשה, חתולים לא מעמידים פנים שלא אכפת להם. האמת שממש לא אכפת להם. אולי אתה לא אוהב התנהגות כל כך אדישה, אבל גם לחתול לא אכפת מזה, אז מוטב שתקבל אותה.Source by Banko Stoianov

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר.

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2022. www.emptywrapper.com All Rights Reserved