Hit enter after type your search item

מהו הטבע האמיתי של הכלב?

/
/
/
55 Views

כלבים הם באמת יצורים מורכבים באופן מפתיע וכדי שתהיה לך מערכת יחסים טובה עם הכלב שלך כדאי ללמוד קצת על הטבע שלהם.

כלבים הם צאצאים של זאבים ולכן יש להם הרבה מאותם מאפיינים למרות שחלק מהתנהגויות הן תוצאה של אלפי שנים של אינטראקציה עם בני אדם. הבנת המאפיינים הללו יכולה להקל על החיים עם הכלב שלך.

ראשית, כלבים הם בעלי חיים חברתיים מאוד ומשגשגים בסביבה קבוצתית או להקה. בטבע, בידוד הוא סוג של ענישה של הפרט על ידי הלהקה ולא מצב נוח לכלב שלך. אמנם יש מקרים שבהם ניתן להשתמש בבידוד לתקופות קצרות כחלק מהאימונים להפסקת התנהגות לא רצויה, אבל נעילת הכלב שלך לתקופות ארוכות תגרום לבעיות התנהגות לא רצויות.

בידוד ממגע עם בני אדם ובעלי חיים אחרים מוביל תמיד לפחד, תוקפנות וצורות אחרות של התנהגות 'רעה'. כלבים צריכים חברות על מנת לפתח דפוסי התנהגות בריאים. בכל מערכת יחסים בין אדם לכלב, האדם חייב להיות כלב האלפא, מנהיג הלהקה. הכלב שלך חייב לחפש אותך איך להתנהג ואתה חייב להיות עקבי במה שאתה מצפה מכלב שלך ובמה שאתה מלמד אותו.

מכירים את הפתגם "הסקרנות הרגה את החתול"? ובכן, כלבים הם גם חיות מאוד סקרניות ויחקרו את סביבתם במלואה. למרבה הצער, הם לא יודעים את גבולות הסביבה שלהם (עד שלא תלמד אותם) ויסתובבו בשמחה כדי לחקור את הגן של השכנים שלך.

חקר, עבור כלבים, כולל יותר מאשר להסתכל ולהריח, הם אוהבים לטעום וללעוס כמעט כל דבר. זה יכול להיות קטלני עבור הכלב שלך. אתה חייב לתת לו כמה חלופות בריאות ללעוס ואזור בטוח שבו הוא יכול לחקור ולא לגרום נזק לחצר או לעצמו.

חפירה היא חלק נוסף של חקר ואצל כלבים מסוימים, כמו הטריירים שלי, זה אינסטינקט חזק מאוד. יש לי אזורים בחצר שבהם אני מאפשר להם לחפור (היכן נמצאים העכברים) ואחרים שבהם אני עוצר אותם אם הם מתחילים, מה שעושים לעתים רחוקות. לא לוקח להם הרבה זמן לחפור חור של שני מטרים. אני משאירה את זה עד שהם מאבדים עניין (העכברים המשיכו הלאה) ואז אני ממלאת את זה ושם מעליו קצת אדמה.

הסיבה שהטריירים שלי חופרים היא שכלבים הם טורפים והם צדים את העכברים. יש להם שמיעה וחוש ריח מדהימים והם יכולים לדעת אם עכבר היה שם בימים האחרונים. הם ישלחו אותם במהירות כשהם יכולים לתפוס אותם. זה לא נעים במיוחד לראות אותם שולחים את העכברים או הסנאים ואם אני יכול להסיח את דעתם מספיק זמן כדי שהיצורים יברחו כל כך טוב יותר. הכלבים שלי התרגשו מהציד. כשהם היו לצום עבור הטרף שלהם, אני תופס את הפינוק האהוב עליהם ומחליף את הקורבן בפינוק ומשבח אותם על שוויתרו על הפרס. הם לא עשו שום דבר רע – הם פשוט עושים את העבודה שלהם.

תכונה אחרונה שאני רוצה להזכיר היא שכלבים הם אוכלי נבלות ויאכלו כמעט כל דבר. כמה אהובים על הטריירים שלי הם כדורי ארנבים (טפטפים), זבל סוסים (כנראה טעים מאוד) וחיות מתות. נראה שהם לא מקשרים בין מה שהם אוכלים לבין איך שהם מרגישים אחר כך ויחזרו על הפעולה שגרמה להם לקלקול קיבה שוב ושוב. זכור זאת כאשר אתה מנסה לשמור על הכלב שלך בטוח ובריא.

אם יש לך הבנה טובה של הטבע האמיתי של הכלב שלך ועובד איתו ולא נגד, תגלה שיש פחות תסכול גם לך וגם לכלב שלך.Source by B.L. Hill

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר.

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2022. www.emptywrapper.com All Rights Reserved