Hit enter after type your search item

מדוע כלבים מנסים להזדווג עם הרגל שלך?

/
/
/
189 Views

אנשים רבים חוו את הרגע המביך שבו כלב הזכר של המארח שלו הצמיד לפתע את רגליו הקדמיות סביב רגלם והתחיל לבצע דחיפות אגן נמרצות.

מדוע כלבים אלה יוצאים בפעילות כה בלתי מבטיחה?

התשובה היא שכלבים עוברים שלב סוציאליזציה מיוחד כשהם גורים, ובמהלכו הם מבססים את זהותם. תקופה קריטית זו נמשכת מגיל ארבעה עד שתים עשרה שבועות, וכל מינים החולקים איתם את הזמן הזה בקרבה וידידותית הופכים למינם. לכל כלבי המחמד תמיד ישנם שני מינים במהלך שלב ההתבגרות המכריע הזה – כלבים ובני אדם. כתוצאה מכך הם הופכים ל'כלאות נפש ', המחוברות בעוצמה לשני המינים. למשך שארית חייהם הם נשארים רגועים הן בחברה הכלבית והן בחברה האנושית. בני משפחתם האנושית משמשים מספיק טוב כ"חבילה "מאומצת. בני אדם חולקים את מזונם, חולקים את מאורתם, יוצאים יחד לפטרל בשטח, משחקים ביחד, מתמסרים לטיפוח חברתי קטן, מבצעים את טקסי הברכה הנדרשים ובאופן כללי פועלים בתפקיד בני לוויה של כלבים בזריזות.

חברת הכלבים והחברה האנושית משתלבים היטב. רק מבחינת סקס הקשר מתקלקל.

למרבה המזל, ישנן כמה תגובות מולדות עוצמתיות המעורבות במשיכה מינית כלבית, אשר בדרך כלל משמשות לשמירה על כלבים מכוונים בכיוון הנכון. מכיוון שבני אדם אינם בעלי ניחוח אירוטי מיוחד של הכלב, הם בדרך כלל אינם מפעילים את התגובות המיניות של הכלבים הזכרים החולקים את בתיהם. בכל הנוגע לכלבים, אנשים הם פשוט 'חברי החבורה שלהם שלעולם אינם במצב מיני'.

הכל צריך להיות בסדר אך למרבה הצער עבור רוב הכלבים הזכרים, מפגשים עם כלבות בחום הם אירועים נדירים באופן חריג בחייהם המבויתים. רמת תסכול מיני מתגבשת במקום בו אפילו החתול המשפחתי מתחיל להיראות מושך. בשלב זה כלב קשוח ינסה להרכיב כמעט כל דבר שישאר דומם מספיק זמן, כולל חתולים, כלבי זכר אחרים, כריות ורגלי אדם.

רגליים אנושיות מושכות כיוון שהן קלות לאחיזה. הבחירה ברגל ולא בחלק המתאים יותר מהאנטומיה האנושית נובעת פשוט מהצורה המביכה והבלתי סבירה של בני אדם. הם גדולים מדי וגבוהים מדי, מה שהופך את הרגל לאזור הנגיש היחיד בקלות להתקדמות מינית אחרונה.

התגובה הנכונה לכלב בעל רגליים היא חמלה ולא כעס. אחרי הכל, אנחנו זה שגזרנו כלבים כאלה לקיום פרישה לא נורמלי. דחייה מנומסת של ההתקדמות שלהם היא כל מה שצריך, לא העונש הזועם שלפעמים נגזר עליו.

ההערה על עניין הכלב בחתול המשפחתי לא נועדה להיות פןנית. כמה כלבים מתוסכלים מינית אכן מנסים להזדווג עם חתולים, אך זה קורה רק כאשר החיות הנוגעות לגדול יחד כגורים וחתלתולים. מערכת יחסים הדוקה עם חתולים צעירים במהלך השלב הקריטי של התפתחות הגורים פשוט מוסיפה חתולים לקטגוריה 'המינים שלי' במוח הכלבי.

גור ששיחק איתו:

(א) גורים אחרים במלטה שלו,

(ב) החתלתול המשפחתי, ו

(ג) לבעליו האנושיים, במהלך הסוציאליזציה של ארבעה עד שתים עשרה שבועות, תהיה התקשרות משולשת שתימשך כל החיים.

יש צד נוסף של המטבע לתהליך ההתקשרות הזה. היעדר זן בתקופת הסוציאליזציה בהתפתחות הגור, אומר שזהו אוטומטית משהו שיש להימנע ממנו בהמשך. זה חל אפילו על המינים האמיתיים של הגור עצמו. אם גור קטן נלקח מאמו לפני שעיניו ואוזניו פקוחות – נניח, כשהוא רק בן שבוע – וגדל ביד בבידוד, הוא יתחבר באופן מסיבי לבני אדם אך תמיד יהיה ביישן עם כלבים אחרים בשלב מאוחר יותר בחיים. לכן זוהי טעות גדולה להסיר גור ממשפחתו מוקדם מדי. אם יש אסון, כשהאם מתה ורק גור אחד שורד, למשל, חשוב לנסות שיהיו גורים או כלבים אחרים סביב הצעיר כשהוא מגודל ביד, כך שהוא יתרגל חברה מסוגה במהלך תקופת הצמיחה הקריטית שלה.

אם הגור יישאר בחברת משפחת כלבים משלו אך יהיה רחוק לחלוטין מבני אדם עד שיעבור את גיל שתים עשרה שבועות, הוא לעולם לא יהפוך לאילף וידידותי עם אנשים בהמשך החיים. גורים שגדלו בשדה בחוות ניסויים, שבה לא היה להם קשר הדוק עם אנשים עד שהמלטה הייתה בת ארבעה עשר שבועות, היו למעשה כמו חיות בר.

הרעיון שהכלב הביתי הוא בדרך כלשהי חיה 'מאולפת גנטית' ולכן אינו נכון. גם ההצעה לפיה זאבים "פראיים" יותר ובלתי ניתנים לאלפה מכלבים אינה נכונה. גור זאבים שנלקח בשלב צעיר מספיק של התפתחות הופך להיות בן זוג ידידותי להפליא, עד כדי כך שרוב האנשים, כשהם רואים אחד נלקח לטיול על צווארון ועופרת, יחשבו שזהו עוד כלב גדול. ואכן, באחת הפעמים נלקח זאב בוגר מאולף מאנגליה לארצות הברית על המלכה אליזבת, שנרשמה כאלסטית, מבלי לגרום להערה. הוא זכה לטיול יומי על הסיפון וליטפו אותו בעליזות על ידי נוסעים ואנשי צוות, שהיו נחרדים אילו ידעו את זהותו האמיתית.Source by Kathy Davison

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר.

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2022. www.emptywrapper.com All Rights Reserved