Hit enter after type your search item

לא כל הכלבים נהנים מתספורת קיץ או מגילוח

/
/
/
33 Views

אי אפשר יהיה לספור כמה פעמים בכל קיץ מתבקש מספרת מקצועית לגלח כלב של לקוח בניסיון להפוך אותו לקריר יותר. כאן במונטנה הכפרית שבה הקיץ לוהט, היו לי בקשות לגלח כמעט כל גזע שאפשר להעלות על הדעת. זוהי תפיסה שגויה נפוצה שכל הכלבים יהיו מגניבים יותר אם היה להם פחות שיער.

ראשית חשוב לשקול איזה סוג שיער יש לכלב. ניתן לחלק את כל הכלבים לשתי קבוצות. ראשית יש לנו כאלה שצריכים לחתוך אותם על בסיס קבוע, כמו פודלים, שיצו, קוקר ספנייל, להאסה אפפוס, טרייר וכו'. לכלבים בקבוצה זו יש שיער שימשיך לצמוח עוד ועוד עד שייגמר. גזעים אלו ניתנים לגילוח ללא בעיה. הסרת הפרווה העודפת על ידי גילוחם למטה במזג אוויר חם אכן תהפוך אותם לנוחים וקרירים יותר, ולא תגרום נזק למעיל הכלב. עם זאת, זה לא המקרה בקבוצה השנייה.

קבוצת כלבים זו מורכבת מכל שאר הגזעים, ארוכים או קצרי שיער, ששיערם צומח לאורך אחד בלבד ואז נשאר באורך זה. כלבים אלה בדרך כלל משילים הרבה יותר מכלבים בקבוצה הראשונה. אלה כוללים רטריבר, פומרניאן, פירנאים נהדרים, צ'או צ'או, פאגים, רועים גרמניים, האסקי, והרשימה עוד ארוכה. המעילים שלהם פועלים כמבודדים מפני פגעי מזג האוויר, ולעולם אין לגלח אותם. אחרי הכל, האם אתה מוציא את הבידוד מהבית שלך בקיץ כדי שיהיה קריר יותר? ממש לא, וזה נכון גם לגבי הכלבים האלה.

הפרווה של הכלבים בקבוצה השנייה מורכבת משני סוגים שונים של שיער, פרווה תחתית רכה ופלומית, ושערות קשות יותר ועבות יותר הנקראות שערות שמירה. שני סוגי שערות אלו נועדו למעשה להזדכך ולהסתבך ליצירת קליפה קשה או קליפה סביב החיה כדי לשמור על הטמפרטורה שלהם מווסתת במזג אוויר קיצוני. ללא צחצוח וטיפוח מתאימים על בסיס קבוע, זה קורה לעתים קרובות, מה שמוביל את הבעלים למסקנה השגויה שיש לגלח את המעיל כדי להפוך את הכלב לצונן יותר. עם זאת, גילוח השיער של הכלבים הללו מוריד את הבידוד שלהם מהחום, ולמעשה הופך את הכלבים הללו לחמים יותר ולא נוחים יותר. גילוח גם גורם להם להיות רגישים יותר לכוויות שמש.

חשוב להבין שאם תקבלי את ההחלטה להמשיך ולגלח את סוגי הכלבים האלה בכל מקרה, השיער שלהם לעולם לא ישוב להיות אותו הדבר. גילוח ישנה את המעיל לנצח. לא רק שהשיער צומח בחזרה לאט במיוחד, אלא שהוא גם צומח בחזרה בהרבה יותר רך ודליל. גם צבע המעיל יהיה שונה, שכן השיער יהיה בהיר לפחות בשני גוונים ממה שהיה קודם.

אחד הדברים הגרועים ביותר בגילוח כלב עם שיער מסוג זה הוא שהכלב יכול לפתח את מה שאנו מכנים קוצץ התקרחות. במילים פשוטות, זה רק אומר שהשיער לא צומח בחזרה. זה נגרם על ידי שינוי בשערות השמירה כאשר הן נחתכות. התקרחות קליפר מתפתחת בדרך כלל תחילה בתיקון על גבו של הכלב, הממוקם ממש מול הזנב. לאחר הגילוח, רק שכבה דקה של שיער תצמח שם בחזרה, בדרך כלל מגיעה לאורך מקסימלי של כחצי סנטימטר. לכלבים המפתחים את המצב הזה יש פרווה שנראית אכולת עש. זה לא מראה מושך!

אוקיי, אז מה קורה אם יש לך כלב שמדביק לעור ונראה שהוא חם מדי במזג האוויר הנוח הזה? בקש את עצתו של סופר מיומן כהלכה כדי לקבוע את דרך הפעולה הטובה ביותר. עם מוצרי הטיפוח הרבים הקיימים בשוק, פעמים רבות ניתן להציל את המעילים הללו עם כמה מפגשי טיפוח אינטנסיביים וקצת מאמץ בטיפוח היומי של הבעלים. זה מייעל את המעיל של הכלב כדי לבצע את משימות הבידוד שלו כראוי. מדי פעם, המעיל באמת לא ניתן לתיקון ולמעשה צריך לגלח אותו כדי להתחיל מחדש. החתן שלך יכול לעזור לך עם ההחלטה הזו ולתת לך עצות כיצד להימנע ממצב זה בעתיד.

חשוב לציין שאם יש לכם כלב מעורב, יכול להיות קשה לקבוע לאיזו קבוצה הכלב נכנס. רוב המספרות יכולות להעריך את המעיל של הכלב בבדיקה כדי ליידע אותך לאיזו קבוצה הכלב נכנס, ואיזו דרך פעולה לנקוט, הסיכונים הכרוכים בכך וכו'.

בתור מספרת מקצועית לשעבר, אני מאוד מרגישה שזו אחריותו של המספרן להסביר את הדברים הללו באופן מלא ללקוחות המעוניינים לגלח את הכלבים שלהם. חשוב לחלוק ידע עם הלקוחות כדי לקבל את ההחלטה הטובה ביותר עבור חיית המחמד הזקוקה לטיפוח.

זכויות יוצרים 2008 שאנון הגםSource by Shannon Heggem

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2021. www.emptywrapper.com All Rights Reserved