Hit enter after type your search item

כלבים Biddable לעומת כלבים שאינם ניתנים להצעה או מדוע כלבים מסוימים מצייתים טוב יותר מאחרים

/
/
/
152 Views

אינסטינקטיבית, כלבים הם ציידים ונבלות, המוענקים לחלקם יותר מאחרים. אפילו כיום, הגנים של גזעים מסוימים צועקים ללא הרף לגירוי האדרנלין הסוער של המרדף והריגוש בניצחון הציד שלהם. הטבע סיפק להם את הכונן יוצא הדופן הזה כדי להמשיך להתקיים.

כלבים עם טרף נמוך הם די שבעי רצון לשבת על הברכיים, או לרגליכם עם השלט הרחוק בקרבת מקום. במשך אלפי שנים של זוגיות אנושית דילל את האינסטינקט והדחף להתרגשות והישרדות. בדרך כלל הם מסתדרים היטב עם שאר החיות בבית. מבחינתם, צליל פתיחת קופסאות שימורים הוא מוזיקה לאוזניהם והרבה פחות מתיש מהצורך לרדוף אחרי ארוחה מדי יום.

בכל זאת, ישנם כלבים עם כונני טרף גבוהים להפליא שרק מרדף טוב יוריד את היתרון. הם התגלמות הצייד/ספק הכלבים. בני אדם צריכים לקחת אחריות מסוימת בהתנהגות זו. במספר מקרים, כדי להפוך את החיה לצרכים שלנו, עודדנו ותגמלנו את אותו דחף והתנהגות.

המונח כונן פירושו משהו שהכלב שלך מעניק מטבעו מתגמל והם לא צריכים שתספק אותו. זהו מניע טבעי, עבור ביגל להדביק את אפו לקרקע ולעקוב אחריו. אין צורך לשכנע אותו לעקוב או לרדוף. קשה לאמן אותם להיזכר, כי המרדף והציד הם הגמול האולטימטיבי שלהם.

לרועים אוסטרלי ולבולדריים יש דחף מולד לעדר ולשליטה, אך הם בדרך כלל ניתנים להצעה לאימונים ולתגמולים. זה הופך אותם לקל להתאמן. הם מצחיקים אותנו בהתאמה, אך הם שומרים על מידה של חוסר ציות אינטליגנטי, למקרה שהם יצטרכו זאת.

Biddable לעומת non-biddable הוא איך כלבים מגיבים על האינסטינקטים והנהיגה הטבועים שלהם, כמו גם הנכונות שלהם לקיים אינטראקציה עם בעליהם או המטפלים.

כלב או גזע הנחשב למכירה הוא כזה שבכלל יש לו צורך רב בחברות ומנהיגות אנושית. הם צייתנים וכנועים למנהיגם האנושי. נכונות ורצון זה לרצות, הופכים אותם לקל לאילוף ולשליטה. שבחים, כדור או פינוק הם הגמול האולטימטיבי שלהם. הם גם די ליברלים במחלקת הסלחנות.

כלב או גזע הדורש פחות צורך בחברות ומנהיגות אנושית נחשב לגזע שאינו ניתן להצעה. הם פחות סלחניים ויותר מנותקים רגשית, עצמאיים ומכוונים את עצמם. העדיפות של הבעלים/המטפל אינה בראש סדר העדיפויות שלהם. תגמול עצמי הוא המטרה שלהם. זה מקשה עליהם יותר להכשיר ולשלוט.

כונן טרף נמוך/הצעה נמוכה

כאן יש לנו כלב שלא כל כך רודף אחריו, אך הוא לא כל כך מתרגש שאומרים לו מה לעשות. בקבוצה זו תמצאו רבים מגזעי הלוויה, האפוטרופוס והרועה, כגון כלבי הפירנאים הגדולים, ברנזי וכלבי ההרים השוויצרים הגדולים. הם מעדיפים לחשוב בעצמם, אך יסכימו בנימוס כאשר תתבקש. מבחינתם, זה "בסדר, אם אתה מתעקש" הם קלים למדי לאילוף, אבל שונאים להודות בזה.

כונן טרף נמוך/הצעה גבוהה

חיית המחמד האידיאלית לבעלים של כלבים חסרי ניסיון או ממוצע היא כזו עם כוננות טרף נמוכה וגבוהה במחלקת ההצעות. קולי וכלבי רועים אנגליים ישנים משתלבים בקבוצה זו. הצורך שלהם לרצות את האדם שלהם מקל עליהם להתאמן ועולה בהרבה על הרצון שלהם לרדוף אחרי כל דבר. הם, ככלל, משחקים טוב עם אחרים, בין אם הם בעלי חיים או בני אדם. זהו הכלב המושלם למי שיש לו ניסיון מינימלי בבעלות על כלבים, או למי שיש לו מעט זמן או נטייה לעבוד איתו ולהכשיר את חיית המחמד שלו. כמעט מטבעם, הם מייצרים כלבי שירות וטיפול מדהימים. הנה הכלב שפשוט זורק את כפותיו ואומר: "מה שעושה אותך מאושר, גם גורם לי אושר!"

טרף גבוה/ניתן להצעה גבוהה

בקבוצה זו מורכבת בעיקר מרעייה, עבודה וכמה גזעי ספורט. כאן תמצאו בדרך כלל רועה גרמני ואוסטרלי, דוברמן פינצ'רס, גולדן ולברדור רטריבר. מדובר בגזעים בעלי מוסר עבודה טבעי שלא ייאמן. הם הכלבים שמשגשגים על תערובת של חברות אנושית, יכולת להתמודדות גבוהה עם זאת, אך הם שומרים על מספיק אי ציות אינטליגנטי בכדי להשאיר אותך על קצות האצבעות. הם דורשים גירוי פיזי ונפשי אינטנסיבי, בנוסף להנהגה הוגנת, איתנה ועקבית. ייאמר לזכותם, הם סולחים כאשר הבעלים או המטפל שלהם משתגעים! הם אוהבים ללמוד ולתקשר עם בני האדם שלהם ובעלי חיים אחרים. כלבים בקבוצה זו מצטיינים בעבודת צוות ואמון. במקרים מסוימים, קשר ועבודת צוות יכולים לעשות את ההבדל בין חיים ומוות. הם מתחרים עזים ועובדים קשה בענף, משיכה, זריזות, כדור זבובים, חיפוש והצלה, אבטחה, גופה, סחרחר והרחת פצצות. הם יוצרים חיות מחמד נפלאות לאנשים שיש להם זמן וכוח להשקיע ביצירת התשוקה הטבעית של חיית המחמד שלהם, ובנוסף לרצון לרצות, להתפתח למלוא הפוטנציאל שלהם. "ראית אותי? רוצה לראות אותי עושה את זה שוב?" כך חושבים הכלבים האלה.

כונן טרף גבוה/הצעה נמוכה

הנה האתגרים! יכול להיות שאתה מדבר לעצמך. טריירים, קורגיס, ראייה, צליל וכלבי ריח בדרך כלל אורזים את הקבוצה הזו. הם נהנים מחברתיות אנושית, עד גבול. הם בוחרים ובוחרים למי או למה הם רוצים להקשיב, או משחקים … וזה בדרך כלל לא החתול המשפחתי ואפילו כלב אחר בבית. הם מאמינים בלתי מתפשרים ב"אתה לא הבוס שלי! " פִילוֹסוֹפִיָה. הם באופן כללי אינטליגנטים, אך עדיין יכולים להיות קשים לתסכול לאילוף. הם מאמינים שככל שהם מתבגרים, כך אנחנו נהיים יותר מטומטמים. הערכה עצמית גבוהה אינה מהווה בעיה עבור הכלב הזה! כאשר הם בעבודה, יש להם שמיעה סלקטיבית במיוחד. תשאלו כל בייגל, קורגי, ווסט היילנד טרייר, יורקשייר טרייר, ג'ק ראסל או בעלי עכברוש טרייר … הם יהיו נרגשים יותר לספר אינספור סיפורים על השעות שהם בילו בנסיעה, עם רצועה ביד אחת, כשהם קוראים להם כלב נערץ בעל שמיעה סלקטיבית. כונן טרף גבוה/כלב נמוך להצעה אינו מתאים לבעלים חסר ניסיון או ענוג. כלב זה זקוק להנהגה הוגנת, איתנה ועקבית בכל עת. צריך להזכיר להם באופן קבוע, רק מי הבוס! מבט אחד בעיניהם אומר לך שהם חושבים, "מה שלא יהיה!"

בשורה התחתונה: כדי להבין מהו הכלב הנכון עבורך, התייחס ברצינות לרמת האינסטינקטים שלהם, כונן הטרף והאיכויות המתמודדות עם הצעות נגד לא ניתן להצעות. זה יעשה הבדל עצום עד כמה אתה תואם את חיית המחמד שלך.

כאשר אתה מקבל גור, הקפד לפגוש את הוריהם. זה ייתן לך אינדיקטור טוב לעתיד. מהוריהם תקבל הערכה הוגנת של הכוח של הגור, האינסטינקטים שלו ועד כמה הם יהיו הצעת מחיר.

גזעים מעורבים עם שילוב של מה שאתה מחפש יכולים להיות בחירה מצוינת. Mutts לעתים קרובות להפוך את חיות המחמד הטובות ביותר!Source by Karen Soukiasian

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר.

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2022. www.emptywrapper.com All Rights Reserved