Hit enter after type your search item

כיצד ציפורי הבר נשארות חמות בחורף ותוכל לעזור

/
/
/
86 Views

החורף מציב בפנינו מספר אתגרים לציפורים שלנו, במיוחד כשהטמפרטורות יורדות אל מתחת לאפס. לעתים קרובות איננו חושבים או תוהים כיצד הציפורים שלנו שורדות את לילות הקור, אנחנו רק יודעות שהן עושות זאת או לפחות מקוות שהן עושות זאת. אפילו אותם רגעים בדרום העמוק, באזורי המדבר או בחוף האוקיינוס ​​השקט בהם נפילה קרה או כמה סנטימטרים או רגל של שלג, יכולים להשפיע על אוכלוסיית ציפורים. החורף מביא לטמפרטורה קרה קיצונית, רוחות חזקות, שלג וגשם.

נראה שהלילות נמשכים לנצח. 16 שעות של חושך ובמקומות מסוימים יותר. זה לא משאיר הרבה זמן למזון ולמזון. עם זאת, ציפורים רבות חייבות לפחות לשלש את צריכתן הרגילה כדי לשרוד ולעשות זאת בחצי מהזמן. בכל חורף אנו מאבדים רבים מחברינו הנוצות לקשיחות החורף. כך פועל "הטבע". הישרדות החזקים ביותר, העברת הגנים החזקים ביותר.

לציפורים יש התאמות רבות לשרוד את קיצוני החורף. חלק מהציפורים נודדות, חלקן מתאימות את הרגלי התזונה שלהן. ציפורים כמו חומוס וגולדפינים אמריקאים מוסיפים נוצות לקראת החורף. החומוס האופייני או הזהב מכוסה בכ -1,000 נוצות במהלך הקיץ. כשהחורף מגיע, הם הכפילו את המספר ליותר מ -2,000 נוצות. עבור ציפור קטנה, זה יכול להיות תוספת משקל רצינית נוספת.

במהלך יום קר, סוער או סתם יום מגעיל, ציפורים יניפו את נוצותיהן. בכך הם יוצרים כיסי אוויר מתים, בדומה לבידוד או חלון כאב כפול. זה מקטין את אובדן החום עד 30%. נוצות נוספות והתנפחות לא מספיקות כדי לעבור יום חורפי קר ועם זאת לבד את הלילות החשוכים והארוכים.

לציפורים יש גם מערכת זרימה ייחודית ברגליים המסייעות להן להתמודד עם טמפרטורות קרות.

שימו לב עכשיו.

דם עורקי חם מבפנים הציפורים, הנמצא בדרכו לרגלי ורגלי הציפור, עובר ברשת מעברים קטנים העובר לצד ורידי הדם החוזרים מן הרגליים. רשת הכלים פועלת כמו רדיאטור ומחליפה את החום מהדם העורקי החם היוצא לדם הוורידי הקר. על ידי חימום הדם הישן, חום אינו הולך לאיבוד והרגליים זוכות לאספקה ​​מתמדת של חיים המקיימים דם. זו גם הסיבה שעופות מים יכולים לשחות בקרבת מים קפואים ולא להתקרר.

שומן הוא הסתגלות נוספת להישרדות מזג האוויר החורפית החשובה. שומן משמש כמבודד בנוסף לעתודת אנרגיה. במהלך היום, ציפורים אוכלות כדי לבנות עתודות שומן. בממוצע, ציפור יכולה לעלות עד 15% עד 20% ממשקל הגוף בשומן לפני שהיא נעשית כבדה לעוף.

עכשיו זכור, הימים קצרים וקרים יותר. הציפורים צריכות לאכול מספיק כדי לשרוד את היום, כמו גם לחדש את עתודות השומן. ככל שהציפור קטנה יותר, כך חילוף החומרים גבוה יותר (יותר אנרגיה נשרפת). לציפורים אין שומן חום, מהסוג שיש לנו, במקום זאת יש להן שומן לבן. שומן לבן הוא דלק בעל אנרגיה גבוהה המשמש להפעלת תהליך ההתחממות של הציפור.

רועד

תרמוגנזה היא שם מפואר לרעד. אתה לא ממש יכול לראות את זה, אבל כל הציפורים רועדות בקור החורף. מן הציפורים הגדולות ביותר כמו נשרים ועופות מים ועד הציפורים הקטנות ביותר כמו יונקי הדבש. כולם רועדים כדי לשמור על טמפרטורת הגוף המרכזית שלהם בכ -106 עד 109 מעלות, בהתאם למין.

צמרמורת מייצרת חום פי חמישה מהשיעור הבזל הרגיל שלה ויכולה לשמור על טמפרטורת גוף תקינה במשך שש עד שמונה שעות בטמפרטורות שיורדות למינוס 70 מעלות פרנהייט. בלי רעד החום של הציפור ירד במהירות והציפור תהפוך ליפותרמית.

בלילה ציפורים כמו החומוס הקטן לוקחות ברעד או חסרות צעד אחד קדימה. כדי לחסוך בחום ובאנרגיה, החומוס יכול להוריד את טמפרטורת גופם על ידי הפרעה לרעד. תקופות של חוסר פעילות מאפשרות לטמפרטורת הגוף של הציפור להתקרר לאט עד שהיא יורדת כ -10 או 12 מעלות. בשלב זה, הציפור נכנסת למצב של חוסר הכרה הנקרא טורפור. גם הנשימה וקצב הלב יירדו במהלך תקופה זו.

מרץ

ככל שהבוקר מתקרב, תקופות של חוסר פעילות פוחתות עד שהציפור רועדת כל הזמן שוב. טמפרטורת הגוף חזרה לטווח הנורמלי והציפור חוזרת להכרה. התוצאות של מצב עגום זה הן חיסכון באנרגיה של עד 20% במהלך ליל חורף טיפוסי.

שמירת האנרגיה חשובה מאוד כאשר בוחנים כמה שומן ציפור יכולה לאחסן. בהתבסס על עלייה יומית של שומן בגוף של 15% לחומוס אופייני יש כ -16 עד 24 שעות של שומן או עתודות אנרגיה לשאת אותו בליל חורף. שחברתי היא הסיבה לכך שציפור תצא מוקדם בבוקר ותצא מאוחר כדי למצוא מזון ללא קשר למזג האוויר.

אם היא לא תמלא את מאגרי השומן שלה מדי יום, לציפור לא תהיה מספיק אנרגיה כדי לעבור את הלילה הבא ותמות. הייתה תקופה בה עולם הטבע סיפק מזון לרוב חיות הבר. עם ההתכווצות המתמדת של בית הגידול, ההגנה על החורף ואספקת המזון ממשיכים להתכווץ.

אתה יכול להגדיל את הסיכויים לציפורים ולכמה יונקים פשוט על ידי מילוי המזינים שלך במזון האהוב עליהם והצעת סוכריות. מים מתוקים חשובים גם כן. כאשר ציפורים נדרשות לאכול שלג קר כקרח, נדרשת אנרגיה יקרת ערך כדי לחמם את השלג הזה כשהוא עובר דרכו.

בפעם הבאה שתסתובב החוצה אל הקור או אפילו החום כדי למלא את המזינים שלך, תחשוב על זה, "הטבע" סיפק לציפורים כמה כלים נפלאים לשרוד, בין אם זה נדידה, זרימת דם, שינוי תזונה, הוספת נוצות, או רועד.

ציפורים הן באמת פלא לנו ליהנות. במובן אחד, זה מצער שעופות רבים זקוקים כעת לעזרתנו כדי לשרוד. ובכל זאת, תסתכלו על החינוך והשמחה שאנו מקבלים מאכפתיות והזנת הציפורים שלנו.Source by Ronald F. Patterson

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2021. www.emptywrapper.com All Rights Reserved