Hit enter after type your search item

טיפול בציפורי חיות מחמד חולות

/
/
/
47 Views

המאמר מיועד במיוחד לבעלי עופות מחמד ומיועד לשימושם כמדריך בסיסי לטיפול נכון בציפור חולה או פצועה. אנא עקבו תמיד אחר עצתו של הווטרינר שלכם ואל תשתמשו במאמר זה כאמצעי להימנע מבדיקה וטרינרית. הרעיון המרכזי של מאמר זה הוא להפחית כל מתח לציפור המתאוששת שלך.

1. חום: ציפורים חולות ישבו עם נוצותיהן מנופות בניסיון לחסוך בחום. המאמץ לשמר את החום מטיל עומס נוסף על הציפור החלושה ממילא. הווטרינר שלך יקבע אם הציפור שלך דורשת אשפוז, אבל אם טיפול ביתי מקובל, אני ממליץ ליצור אוהל כדי לשמור על חום הציפור שלך. הטמפרטורה הטבעית של הציפורים גבוהה בהרבה משלנו בכל מקום שבין 103F-106F. לכן, מה שמרגיש לנו לעתים קרובות חם יכול להיות קריר עבורם וזה נכון במיוחד בציפורים חולות. דרך פשוטה לספק חום היא לכסות 1/2 מהכלוב בשמיכה ולהציב מנורת חום בצד השני כמקור חום. באופן כללי אנו שומרים את הציפורים החולים שלנו בטמפרטורות סביבתיות הנעות בין 85-95F. זה ישתנה מאוד עם הציפור הבודדת ולכן חשוב לעקוב אחר חיית המחמד שלך כדי להבטיח שאתה מספק את הטמפרטורה הנכונה וכמובן לפנות לייעוץ של הוטרינר שלך. לציפור חמה מדי יהיו נוצות חלקות מאוד המוצמדות לגוף, תרחיק מעט את כנפיה (כתפיה) ועשויה להתנשף. אם אתה רואה אחד מהסימנים הללו, הציפור שלך חמה מדי ויש להפחית את הטמפרטורה הסביבתית בהתאם. לחמימות הלילה אני ממליץ להשתמש בנורה אדומה. ציפורים חולות, בדיוק כמו אנשים חולים, דורשות מנוחה ואם יישמרו תחת אורות עזים כל הלילה הן יהפכו לחסרות שינה. כמו כן, במהלך היום חשוב לספק אור כדי שיעודדו אותם לאכול וניתן יהיה לפקח עליהם. לכן, אין לכסות את כל הכלוב במהלך היום. אני לא ממליץ על רפידות חימום כי קשה מאוד לווסת את הטמפרטורה. אם ציפור לא יושבת ישירות על המשטח, היא יכולה בקלות להתחמם יתר על המידה או להישרף. ומניסיוני תינוקות שגדלים על כרית חימום מתייבשים במהירות ושוב נתונים לכוויות.

2. לחץ: יש להחזיק ציפורים תשושים במצב ללא לחץ. לעתים קרובות מה שנראה לנו נורמלי יכול לגרום ללחץ אצל חברינו הנוצות. אני מציע להסתכל מקרוב על סביבת הציפור שלך בעין ביקורתית כדי לקבוע מה עשויים להיות גורמי לחץ. חלק מהנפוצים כוללים, הציפור במרכז תנועת הבית ללא סיכוי לנוח, עשן סיגריות או אירוסולים בסביבת הציפורים, חוסר חושך/זמן שינה בלילה, חיות מחמד אחרות, ילדים קטנים, יותר מדי גירויים חזותיים (כלוב ישירות מול חלון), תחרות מצד בני כלוב, טיפול רב מדי, תזונה לקויה וקיצוניות טמפרטורה (כגון ציפורים המוחזקים במטבחים). אני ממליץ להשאיר ציפורים חולות בכלובן ולאפשר להן להחלים בשלווה. תחשוב על זה כמו מנוחה למיטה עבור חיית המחמד שלך! טיפול רב מדי עלול להלחיץ ​​את הציפור ויחייב את הציפור להשתמש בקלוריות נוספות. אם הציפור מאוכסנת עם ציפורים אחרות, בדרך כלל עדיף להוציא את הציפור לכלוב בודד. ציפורים מסוימות עלולות להיות לחוצות מדי כשהן מופרדות מהמושבה, לכן עליך לפנות לייעוץ של הווטרינר שלך כיצד לכלוא את חיית המחמד החולה שלך. עם זאת, בדרך כלל הוצאת הציפור מהקבוצה תפחית את מתח התחרות על התזונה ותאפשר טיפול תרופתי בקלות ובניטור טוב יותר. כמובן, אם יש חשד למחלה זיהומית, אזי יש להעביר את חיית המחמד לכלוב בידוד ולפחות לחדר נפרד – רצוי לבית נפרד ללא ציפורים אחרות.

3. תזונה: אם הרופא שלך הציע המלצות תזונתיות, זה לא הזמן ליישם שינוי. שינויים בסוג התזונה יגרמו ללחץ עצום לציפור שלך ויש להתחיל כשהציפור החלימה. תמיד לדון כיצד ומתי לבצע שינויים תזונתיים עם הרופא של חיית המחמד שלך. באופן כללי, אני ממליץ להציע את כל המאכלים האהובים על הציפור בזמן מחלה, מכיוון שציפורים חולות רבות הופכות לאנורקסיות ועלולות ללכת לאיבוד עקב רעב. אם הציפור שלך היא בדרך כלל אוכלת זריעה אבל לא אוכלת כרגע, נסה למקם תרסיסי דוחן בכלוב שרוב הציפורים נהנות ממנו. מה שחשוב לזכור הוא שחלפו חודשים עד שנים עד שהציפור סובלת מתת תזונה ולא ניתן לתקן זאת תוך יום או שבוע. שינויים איטיים חיוניים עבור הציפור החולה. אם אינך מצליח להביא את חיית המחמד שלך לאכול, הוא/היא צריכים להתאשפז לצורך האכלה במזון וטיפול נוסף. לציפורים יש קצב חילוף חומרים גבוה ויכולות לגווע במהירות ברעב. לפיכך, תמיד יש להניח שציפור מחמד שמפסיקה לאכול היא חולה במחלה קשה, בוודאי שיש פוטנציאל למוות. לבסוף, אם הציפור שלך היא תינוקת שגדלה ביד ואינה אוכלת עקב מחלה, לעתים קרובות תוכל להחזיר אותה להאכלה ידנית (האכלה במזרק) במהלך תקופת ההבראה. יש להשתמש בנוסחה טובה לגידול יד. יש לערבב את הפורמולה עם מים חמים לפי ההוראות על השקית ולהציע לציפור. אל תכריח את הציפור לאכול. לבעלי חיות מחמד אסור להאכיל בכוח את הציפורים שלהם. ציפור יכולה לשאוב בקלות (לשאוף מזון) ולפתח דלקת ריאות והאכלה בכפייה גורמת ללחץ עצום לציפור שלך. חזרה להאכלה ידנית מועילה רק לאותן ציפורים שמקבלות ברצון האכלה מהמזרק. כמו כן, אם האכלה ידנית, יש לחמם את הפורמולה בצורה נכונה (עקבו אחר העצות על שקית הפורמולה ושל הווטרינר שלכם) כדי למנוע כוויות מזון כתוצאה מפורמולה חמה מדי וקיפאון היבול מפורמולה המוזנת בטמפרטורה קרירה מדי.

4. טיפול תרופתי: מסלולים: 1. הזרקה, 2. במים או באוכל, 3. אקטואלי, 4. אוראלי אני מעדיף לא לתת תרופות במים של חיית המחמד או במזון. תרופות הניתנות בדרך זו גורמות לרוב לשינוי בטעם ועלולות לגרום לציפור להפחית את צריכת המזון והמים שלה. כמו כן, כאשר מניחים תרופות במזון או במים קשה מאוד לקבוע כמה מהתרופה באמת בלע חיית המחמד. לפיכך, לדעתי המסלולים הטובים ביותר הם הזרקה ובעל פה. לעתים קרובות תרופות מקומיות אינן מועילות עבור חיית המחמד ותגרום לנוצות שומניות.

לפני שלוקחים את הציפור הביתה, הרופא או הטכנאי צריכים להראות לך כיצד לטפל בציפורך כראוי. בקצרה, יש להחזיק את המטופל במצב זקוף ולהחדיר בעדינות את המזרק המכיל את התרופה מהצד השמאלי של הפה ולזווית לצד ימין. רוב הציפורים ינסו לנשוך את המזרק כדי לאפשר לו להחדיר בקלות לחלל הפה. לחץ באיטיות על הבוכנה על המזרק כדי לפזר את התרופה לחלק התחתון של המקור. אם חיית המחמד נאבקת בזמן הטיפול התרופתי, הפסק לכמה רגעים ולאחר מכן נסה שוב. עליך לייעץ לווטרינר שלך אם אינך מסוגל לטפל בחיית המחמד שלך. ניתן לערבב תרופות עם חומר טעם (FlavorX), אשר יעזור להפחית התנגדות מסוימת. לעיתים, בהתאם לסיבה לטיפול, ייתכן שהרופא שלך יוכל לתת זריקה ממושכת במקום תרופות דרך הפה, אך יש לכך שימושים מוגבלים ולכן אינה זמינה לכל חיית מחמד.

5. בדיקות מעקב: ברגע שהתגלתה מחלה בחיית המחמד שלך הוא/היא נלקח לוטרינר לבדיקה גופנית ועיבוד אבחון כולל בדיקות מעבדה. לרוע המזל, אנשים רבים יראו שחיית המחמד שלהם משתפרת ולא מבינים שיש צורך בבדיקת המשך. אני תמיד מציע לבדוק מחדש את המטופל במרווחי זמן משתנים בהתאם למצב התשישות. הבדיקה החוזרת מאפשרת לרופא שלך להעריך את תגובת המטופל לטיפול ואת ציות הבעלים להנחיות. פעמים רבות במהלך הטיפול בחיית מחמד אקזוטית יש לשנות מעט את הטיפול כדי להבטיח את התגובה הטובה ביותר. בדיקות חוזרות אלו משמשות גם כדרך לחזק את השינויים הדרושים כדי שהציפור תישאר בריאה. בנוסף, ניתן לבדוק מחדש ערכי מעבדה כדי להבטיח שהמטופל באמת מחלים ולא רק מרגיש מספיק טוב כדי לחזור ולהסתיר כל חולשה. אני לא יכול להדגיש את החשיבות של מעקב זה מספיק, הוא חשוב ביותר לבריאות הציפור שלך.

והכי חשוב, עקבו אחר עצתו של הווטרינר שלכם ושאלו שאלות כדי להבטיח שאתם מבינים לחלוטין מה נדרש מכם כדי להחזיר את חיית המחמד שלכם לבריאות.



Source by Jill Patt

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2021. www.emptywrapper.com All Rights Reserved