Hit enter after type your search item

הכלב שלי עצירות – מה עלי לעשות?

/
/
/
206 Views

בדיוק כמו בעליהם, כמעט כל הכלבים יסבלו מעת לעת מעצירות; חלקם יותר מאחרים. ברוב המקרים, אמצעי זהירות פשוטים ותרופות ביתיות עובדים מספיק כדי לעזור להם. עם זאת, אם הבעיה יוצאת מכלל שליטה, היא עלולה להיות רצינית, יקרה ואולי קטלנית.

בעלי כלבים הנוטלים תרופות, כלבים לא פעילים, מבוגרים ובוגרים צריכים לשים לב במיוחד כאשר הכלב שלהם עוסק בחיסול. בדרך כלל ידוע שהם נוטים יותר לקשיי עצירות.

כלבים עם פיקה הם גם מועמדים מובילים. פיקה היא הפרעה שבה כלב אוכל באופן שגרתי פריטים לא מתאימים, בדרך כלל בלתי ניתנים לעיכול. לדוגמא: פקקי בקבוקים (מתכת או פלסטיק) מטבעות, כדורים, ברגים, מסמרים, סלעים, חוטים, עץ, בטון, בגדים, מלית כריות וצעצועים. פריטים אלה עלולים לגרום לחסימה ולמנוע מהם לחסל.

צורות של חסימה פיזית עקב בעיות בריאות הן: גידולים, פוליפים וחוסר מעיים. אי ספיקת מעיים מתרחשת כאשר חלק אחד של המעיים טלסקופים למקטע אחר וגורם לחסימה. אלה מצבים חמורים הדורשים טיפול וטרינרי מיידי!

תרופות מסוימות יכולות לגרום לביטול בעיות. דע מהן תופעות הלוואי של כל התרופות שנקבעו לחיית המחמד שלך. אם אתה מודע לתופעות הלוואי, ייתכן שתוכל למנוע אותן.

מתח, בעיות בבלוטת התריס, טפילים, מזון לכלבים דל סיבים, טראומה, חוסר פעילות גופנית והתייבשות נמצאים גם ברשימת מקורות החסימה האפשריים.

עורות גלם הם סיבה נפוצה לא רק לחנק, אלא גם לחסימה. עשה טובה לכלבך. שחק את מר הקוסם על ידי חיתוך חתיכה, הכנס אותו לכוס מים למשך הלילה וצפה בו צומח! אפילו נתח קטן שנלכד במעיים שלהם לא יכול רק לגרום לחסימה, אלא שהוא עלול גם לגרום לקרע שלהם.

סביר להניח שהכלב שלך אומר לך שהוא זקוק לעזרה. שימו לב אם הם מתאמצים בעת חיסול, הקאות, מופיעות אדישות, מתקשים בהליכה, יש להם הפרשות ליחה בעת חיסול, קטנועים, יש להם צואה יבשה וקשה, מייללים, חסרי מנוחה, מפגינים ירידה במשקל או נפיחות בבטן, נראים לחוצים/לא נוחים ו /או לא מגלים עניין באוכל. אתה והכלב שלך עשויים להיתקל בבעיה.

אם המצב לא עלה לשלב הקריטי, כמה תרופות ביתיות עשויות לסייע להן בתקופה כואבת זו. להלן מספר הצעות מוכחות:

היה מוכן. אתה צריך לשמור על היד, חלב, דלעת משומרת (לא מילוי העוגה), מילנטה גז, GasX, ו Metamucil, דגנים סובין או ללא סוכר, מרק עוף או בקר, מרככי צואה לכלבים, מזון רטוב משומר, זית או מינרל שמן. חלקם ממליצים גם על מיץ אלוורה.

הדרכים לעזור לכלב שלך כוללות:

מים, מים, בכל מקום! הציבו מספר קערות מים הממוקמות אסטרטגית ברחבי הבית והחצר. לעתים קרובות די במציאת קערת מים חדשה באיזשהו מקום כדי לפתות אותם לקחת כמה ליקוקים.

קוביות קרח! רוב הכלבים אוהבים קוביות קרח. זו דרך טובה לחשוב שהם מקבלים פינוק … ואתה יודע שהם מתחממים.

לרכך את האוכל שלהם. הוספת מים או מרק לאוכל יבש ונותנת לו להתרכך ולהתנפח בקערה, לפני האכלתו לכלבכם, לעיתים קרובות מקלה על העיכול והמעבר. זה יכול גם לסייע במניעת נפיחות.

Mylanta Gas, GasX או Metamucil עשויים לסייע בהקלה על אי הנוחות לפני שהכלב שלך באמת ייחסם ברצינות. מפזרים או מערבבים כף Metamucil על או באוכל שלהם. וודא שהכלב שלך שותה הרבה מים לאחר Metamucil!

כפית אחת או שתיים של דלעת רגילה (לא מילוי פשטידות) מעורבבות במזון שלהן לא רק מוסיפה תזונה, יש בה הרבה סיבים! זה יכול לשמש כאמצעי מניעה או כתרופה.

מעט שמן זית, שמן מינרלי או השמן מקופסת שימורי דג טונה שמוסיפים לאוכל שלהם יכולים לסייע בשימוןם. אתה יכול אפילו לתת להם פינוק קטן על ידי הוספת הטונה. זה עשוי לעורר כלב שאינו מעוניין לאכול לקחת כמה נשנושים.

סלמון משומר עתיר בשומני אומגה 3. מערבבים מעט עם האוכל היבש שלהם כהפתעה מדי פעם. רוב הכלבים אוהבים דגים!

אל תשכח פירות וירקות! שעועית מחרוזת, טרייה או קפואה, מכילה המון סיבים. הוסיפו אגרוף לתזונה הרגילה שלהם. יש כלבים שאוהבים גזר, אבטיח, בננות ותפוחים. כמה חתיכות קטנות יכולות להוסיף סיבים נחוצים לתזונה בצורה נעימה. אל תתנו להם ענבים או צימוקים!

מנות קטנות יותר, יותר הזנות. במקום להאכיל את חיית המחמד שלך פעם או פעמיים ביום, האכיל אותם בכמותם הרגילה, אך במנות קטנות יותר המרווחות כל כמה שעות.

לאוכלים המהירים שלא לועסים, לא משנה מה לטעום את האוכל שלהם, יש קערות מעוצבות במיוחד, עם "כדור" גדול במרכז. הכלב צריך לעקוף את הכדור, כך שהם לא רק שואפים את האוכל שלהם.

לכלבים גדולים יותר, כחצי כוס חלב יכולה להחזיר את הצנרת למסלולם. לבחורים הקטנים כף או שתיים אמורות לעבוד. ניתן גם להוסיף לחלב מעט סובין או דגנים נטולי סוכר עשירים בסיבים. איזה פינוק מיוחד!

חלק מבעלי הכלבים מוסיפים כפית או שתיים של יוגורט רגיל או גבינת קוטג 'לתזונה היומית של הכלב שלהם, כדי לשמור על סדירותם. זה גם הופך את הארוחות לקצת יותר מושכות מאשר רק להפיל קערה של מזון יבש.

להתעמל, להתאמן, להתאמן! אם הכלב שלך שחיין, מעולה! זוהי דרך נפלאה לממש את חיית המחמד שלך. אם לא, כמה טיולים קצרים ביום יכולים לעזור לתנועה. גם לך זה לא יזיק! שלוש או ארבע טיולים של 20 דקות, המרווחים לאורך היום, יכולים לעזור.

לכלבים מבוגרים וקשישים, הביאו להם אוכל שהוכן במיוחד עבורם. בדרך כלל, הם מכילים יותר סיבים. שימו לב לתכולת הדגנים. חפש מזון לכלבים דל דגנים.

לגורים, מגבת חמה ולחה מסייעת לפעמים. הם לא סובלים מעצירות לעתים קרובות מאוד, אך אם כן, הרטיבו וחיממו מגבת, הניחו את הגור על גבו ושפשפו בעדינות את בטנו מלפנים לאחור. בדרך כלל, זה לוקח רק כמה משיכות. אמא שלהם עשתה את זה עם הלשון שלה, כשהם במלטה, כדי לעורר אותם להשתין ולעשות את צרכיהם.

עכשיו לדברים הרציניים! אם כלבך סובל מעצירות יותר מיומיים, פנה אותם לווטרינר שלך. ייתכן שהם יוכלו לטפל בהם באמצעות IV, נרות ו/או חוקנים לפני שהוא מגיע לשלב הקריטי. סיבוכים מעצירות יכולים לכלול את מה שמכונה megacolon. זהו השלב המתקדם שבו הצואה קשה ויבשה מכדי לעבור. זה ידרוש ניתוח.

עצירות, הידועה גם בשם עצירות בלתי ניתנת לסירוגין, מתרחשת כאשר החסימה כה מסוכנת שאפילו הגז והצואה לא יכולים לעבור. שוב, סביר להניח שזה ידרוש ניתוח.

ככל שזה נשמע, בעלי הכלבים צריכים להיות בקיאים בתנועות המעיים וההרגלים ה"רגילים "של כלבם. זה לא רק מעורר אות אזהרה מוקדם, זה גם יכול לעזור לזהות מתי הכלב שלך חזר לקדמותו. הערה: שלשול אינו בהכרח אומר שהבעיה נפתרה. תנועות מעיים רופפות עלולות להידחק על ידי חסימות.

בשורה התחתונה: תמיד חכם יותר למנוע מצב, מאשר להתמודד איתו. כמה אמצעי זהירות יכולים לסייע במניעת כלבך מאי נוחות וכאבים. הדבר החשוב ביותר לדעת הוא כאשר אינך יכול עוד לעזור להם; קח אותם לווטרינר שלך לפני שיהיה מאוחר מדי.Source by Karen Soukiasian

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר.

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2022. www.emptywrapper.com All Rights Reserved