Hit enter after type your search item

גידול ציפורי אהבה במסגרת מושבה

/
/
/
86 Views

גידול ציפורי אהבה הוא חוויה מהנה, כמו גם תחביב עבור רוב שומרי הציפורים. אם אתה מתכנן לגדל ציפורי אהבה אז יש לך שתי אפשרויות, אתה יכול לגדל אותם בכלובים קטנים עם זוגות בודדים או שאתה יכול לשים את כל ציפורי האהבה שלך בכלוב גדול או עופות בודדים ולגדל אותם ביחד עם כמה זוגות ואתה יכול לקרוא לזה מסגרת מושבה לגידול ציפורי אהבה.

אני מחזיק ציפורי אהבה מאז ילדותי כשהייתי ילד בבית ספר. בפעם הראשונה קניתי ציפורי אהבה כשהייתי בכיתה ח 'וזה היה זוג ציפורי האהבה של פישר. יש לי ניסיון לשמור על ציפורי אהבה גם כזוגות בודדים בכלובים בודדים וגם במושבות קטנות של ארבעה זוגות. אני בהחלט יכול לומר שתוצאות הרבייה שהשגתי במושבות היו טובות בהרבה מכלובים בודדים.

תוצאות הרבייה בכלובים בודדים כמו גם בציפורים תלויות בעיקר בסוג המין שאתה מגדל. הסוגים הנפוצים ביותר של ציפורי אהבה כמו ציפורי האהבה של פישר, ציפורי האהבה אפרסק וציפורי האהבה המסכות מתרבות טוב יותר כאשר הן מוחזקות ומתרבות בסביבה של מושבות. זה מתייחס בחזרה לאינסטינקט הטבעי שלהם להתרבות בטבע והתנהגות זו משוכפלת בשבי.

מינים אחרים של ציפורי אהבה כמו ציפורי האהבה מדגסקר, שגם ככה אין לי ניסיון ברבייה, הם מגדלים טובים יותר כשהם מוחזקים בזוגות בודדים. אז אתה חייב להיות מאוד בטוח איזה מין ציפורי אהבה אתה רוצה לשמור ולבחור את סוג הכלוב בהתאם. כמו כן, כמה זוגות אתה רוצה לשמור הוא גם גורם מכריע בבחירת סוג הכלוב שאתה צריך לרכוש או לבנות בעצמך.

יש לי ניסיון בגידול ציפורי אהבה בגדלים שונים של ציפורים. המושבה הראשונה שבניתי לציפורי האהבה של פישר שלי הייתה מושבה מרובעת של 4 מטר ושמרתי ארבעה זוגות רבייה בכלוב הזה. תוצאות הרבייה היו מצוינות עם ארבעה זוגות וכל זוג גידל 4-5 אפרוחים בכל מצמד. אבל לגודל הציפור הזה היו חסרונות כי היה לי קשה לבדוק את הציפורים שלי מכיוון שגובה הכלוב היה קצר מדי.

עכשיו אני משתמש בגדלים של ציפורים בגובה 4'x6'x7 'עם עשרה זוגות או יותר בטיסה אחת גדולה. גדלי כלובים גדולים עם יותר ציפורים מעניקים להם תחושת ביטחון וסביבה נטולת מתח ותוצאות הרבייה הטובות יותר שתקבלו. מה שאני מבין עכשיו הוא שהעומק והגובה של הציפורייה חשובים יותר מחזית המושבה. ככל שהכלוב עמוק יותר כך הם מתמקדים בריבוי.

הסביבה והמקום של המושבה חשובים מאוד לבריאותם וגידולם לאורך זמן. וודא שהעופות ממוקמים במקום מאוורר היטב שבו הרבה אוויר עובר ויוצא מהמושבה. אל תמקמו את מושבת ציפורי האהבה שלכם במקום בו יש עודף חום ואור שמש ישיר על הציפורים במיוחד במדינות דרום אסיה בהן הקיץ נהיה חם מדי.

יש לכסות את המושבה היטב בגג כדי שמי הגשם לא ייכנסו לקופסאות הגידול או לעציצים שלהם כי אתם עלולים להסתכן בכך שהגוזלים יירטבו במי הגשם. הגג צריך להיות בשיפוע כך שמי הגשם לא יצטברו על החלק העליון של הגג וכתוצאה מכך ייכנסו לתוך הכלוב. עשיתי בורות מים בבסיס המושבות לניקוז מים למקרה שאם ייכנסו מי גשמים לתוך מושבות הרבייה מהצדדים.

רשת תיל עם מרווח של לא יותר מ 1/2 אינץ 'היא אידיאלית עבור ציפורי אהבה. החוט צריך להיות חזק מספיק כדי שציפורי אהבה לא יחתכו אותו ויעפו משם כי יש להם מקור חזק מאוד והם יכולים לחתוך חוטים שאינם חזקים מספיק. רשת חוט מועדפת על פני סורגים מכיוון שאיתה הם יכולים לטפס בקלות. כלובים עם צבעים כהים יותר נותנים מבט טוב יותר על הציפורים בפנים.

וודא שאתה בונה ציפורנית הניתנת לניקוי בקלות. עשיתי דלתות כפולות על כל המושבות שלי, הקטנה יותר להנחת כלי אוכל ומים והגדולה יותר היא לניקוי הכלוב ובדיקה. יש לנקות את המושבות עם יותר ציפורים בתדירות גבוהה לפחות פעם בשבוע כדי שלא יתפתח זיהום חיידקי וויראלי בציפורים שלך.

אני מכסה את כל המושבות שלי בבד ירוק, כך שכל אור שמש ישיר לא ייכנס אל תוך המושבות בעונת הקיץ החמה. זה גם עוזר להוריד את הטמפרטורה באזורים שמסביב למושבות ולהגן על הציפורים שלי מחום נוסף בשעות היום. זה מספק תחושה מוגברת של הגנה וביטחון לציפורים שלי מפני טורפים כמו נשרים וחתולים. הוא מגן גם על המושבות מפני רוחות וגשמים עזים.

המקלות שאתה מניח בתוך הכלובים צריכים להיות בגדלים וצורות שונים בכדי לשמור על כף הרגל שלהם בכושר טוב. המקלות צריכים להיות עבים במידה ניכרת כדי שיוכלו להחזיק בהם אחיזה יציבה בזמן ישיבה. אם אתה יכול, הצב ענפי עצים טבעיים בציפור כי הם בקוטר משתנה וטובים לרגליים. כמו כן הם מספקים סביבת חיים טבעית לציפורי האהבה שלך. הניחו את מנות האוכל והמים הרחק מהשוכבים, כך שהם לא עלולים להידבק בזבל של ציפורים.

הכלוב צריך להיות בנוי מברזל, פלדה או חומר דומה ולא צריך להיות בנוי מעץ רך. לציפורי אהבה יש מקור חדה מאוד ויש להן מנהג לכרסם כל מה שיש בתוך הכלוב. הם יכולים ללעוס כלובים העשויים מעץ ומחומרים דומים ואתה מסכן שהציפורים שלך לועסות את הכלוב ועפות משם תוך זמן קצר מאוד.

את כל המושבות שלי הכנתי עם ברזל זווית ועם מסגרות נפרדות לכל צד. תיקנתי אותם יחד עם כתמי ריתוך שמספקים להם חוזק נוסף והם לא זזים. כל הכלובים שלי הם שלושה צדדים של רשת תיל וצד אחד קבוע עם הקיר. אני יכול לנתק את המסגרות בקלות ולהעביר את הכלובים למיקום אחר מתי שאני רוצה. גם הובלת הכלוב קלה מכיוון שכל מסגרת נפרדת.

אם אתה רוצה לגדל ציפורי אהבה במסגרת מושבה תחילה תחליט על מספר הציפורים ועל מיני ציפורי האהבה שאתה רוצה לשמור. לאחר מכן בחר את גודל הכלוב בהתאם לדרישות הספציפיות שלך. ולבסוף החליטו על מיקומה של המושבה כדי שציפורי האהבה שלכם יוכלו לחיות באושר ולהתרבות עד הפוטנציאל המרבי שלהן.Source by Omer Farooq

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2021. www.emptywrapper.com All Rights Reserved