Hit enter after type your search item

אנלוגיה של להקת ציפורים לאתגרי חדשנות וקניין רוחני

/
/
/
81 Views

האם ישבתם פעם בהשתאות והתבוננו בלהקת ציפורים מקומית כשהן מבצעות שינויי כיוון מהירים ופתאומיים והלהקה באה בעקבותיה? כאשר צופים בלהקות ציפורים מקומיות ניתן לראות מיד שהן שונות בהרבה מלהקות ציפורים נודדות, שכן הציפורים הנודדות עפות בקו ישר. קשה לומר מדוע הציפורים עפות יחד בגיבוש בלהקות מקומיות ונראה כי הן מאתגרות זו את זו מי יוביל את המבנה, אבל נראה שזה מה שהן עושות. עם הגירות למרחקים ארוכים ברור שהם עושים זאת לטובת היתרון האווירודינמי.

כעת, אני רוצה לקחת את האנלוגיה הזו ולהציע לך מחשבה. אני רוצה שתשב לאחור ותחשוב על זה לרגע, כשאני משווה את זה לחידושים ולשינויים בכל תעשייה נתונה, בזמן שמנהיגי התעשייה מתחילים להתמקם עם חידושים חדשים, מחקר ופיתוח, וחברות אחרות עוקבות אחריהם. מדי פעם, לתעשייה יש מושג די טוב לאן היא הולכת בעתיד, אבל היא לא יודעת בדיוק איך להגיע לשם – או ליעד היעד המדויק – רק שבסופו של דבר היא תגיע לשם.

בואו נסתכל על אפל והאייפוד, האייפון והאייפד העדכניים ביותר שלהם – תצטרכו להודות שמדובר בחידושים רבים עבור חברה בודדת בפרק זמן קצר. זה נראה בדיוק כמו כשאתה חושב שלא יכולים להיות חידושים חדשים אפל מביאה משהו חדש. הם בהחלט חדשנים בתעשיית הטכנולוגיה האישית, המחשבים האישיים, ומי יודע מה עוד בעתיד? בכל פעם שהם מחדשים העדר בא בעקבותיו. חלק מהחברות או הציפורים האחרות עוקבות מקרוב מאוד ומנסות לחקות אותן כמעט בדיוק.

חברות אחרות תלויות הרבה לאחור, הן לוקחות את זה בקלות מבלי לנסות להילחם על פול פוזישן, או לעמוד בקצב שלהן. במקום שהלהקה עושה פנייה קשה ימינה, היא עשויה רק ​​להתאים מעט את וקטור המסלול שלהן כדי להדביק אותן. בעצם החברות הבאות, החקיינים ומעתיקי החידושים, הפטנטים והקניין הרוחני שלהן מוציאים הרבה פחות אנרגיה, אם כי אפשר לומר באופן רופף שהם עדיין חלק מהעדר (התעשייה).

ציפורים מבוגרות או חלשות יותר עושות זאת לרוב, במיוחד אם הן לא יכולות לעמוד בקצב של הציפורים הצעירות החזקות יותר, שאולי משוויצות בפני בני זוג פוטנציאליים, או מתחרות על סדר הניקור. אפשר לשאול איזו אסטרטגיה עדיפה? עפים בעקבות המנהיג, ובכך בסליפסטרונג שלהם כמו לאנס ארמסטרונג בטור דה פראנס, או תלויים אחורה ב"פלוטון" וטסים פחות מרחק בכל פעם שהלהקה פונה לכיוון אחר, היא עדיין מגיעה לאינדי. יעד עם שאר הציפורים.

אם נסתכל על אפל ושווי השוק שלה, או חברה כמו גוגל, או אפילו מיקרוסופט של אז, אנו רואים את המחדשים שאם הם יכולים להמשיך לחדש נוטים לנצח במשחק. בלהקת ציפורים כנראה שהציפורים המובילות זוכות להזדווג עם שאר הציפורים שבחרו, והן נשארות בראש סדר הניקיון. בגלל כל הטיסה המפוארת והעבודה הקשה הם כנראה גם ציפורים חזקות יותר, בכושר גופני יותר, וגם זה יתרון.

תמיד יהיו מובילים בכל תעשייה או תחום, ותמיד יהיו עלוקות שיצרפו את עצמן לנסיעה. יש שיגידו שהאסטרטגיה הטובה ביותר היא להיות הציפור המובילה, או לנצל לעתים קרובות ככל האפשר באמצעות "התיאוריה הראשונה לשוק", ובכל זאת, הייתי מציע לך בעידן הנוכחי של אב טיפוס מהיר, טכנולוגיה אישית אכזרית. השקות מיתוג ושיווק, שלהיות ראשון לשוק עשוי להיות לא נבון או אפילו בטוח. אוקיי, אבל אנו מציינים כי רבים מהמובילים הראשונים של הטכנולוגיה החדשה אכן נהנים מיתרון מסוים – אך לא תמיד.

לכל אפל, גוגל או מיקרוסופט יש עשרות אלפי חברות, חברות הזנק, חברות הון סיכון במימון חברות חדשניות שכבר אינן איתנו. גם הם היו הראשונים בשוק שלהם, הם השקיעו הרבה כסף במיתוג ושיווק, בהקמת ערוצי הפצה, רק כדי לקבל את הציפורים הוותיקות יותר, להעתיק את השיטות, החידושים שלהם ולחקות את אבות הטיפוס שלהם – ובכך ללכוד את רוב נתח השוק ב- סוֹף.

אחרי הכל, גם הם נחתו ביעד, אם כי פחות עייפים, עם פחות כסף שהושקע, והיה להם הרבה אנרגיה להשתתף ברווחים, בתולעים או במזון הזמין ביעד בשוק.

לאחרונה, אנו צופים בהמון תביעות משפטיות בין אפל לחברות מתחרות אחרות, מחקות. רבות מהחברות הללו היו בחו"ל והן קטפו מידע קנייני, פטנטים גנובים או העתיקו את מוצרי אפל.

בסין רוב הצרכנים מאמינים שזה מטורף לשלם את המחיר המלא על מוצרים אמריקאים, כאשר אפשר לקנות העתק או חיקוי מדויק בעשירית מהמחיר. למעשה תיחשב לא חכם, טיפש ולא נבון אם תחליט לעשות את הדבר הנכון ולקנות את המקור ולא את העותק המזויף.

זה אומר שאם אתה עובד בחברה ואתה קונה תוכנית לגיטימית של מיקרוסופט, או מוצר אפל אתה תיחשב טיפש, ואולי לא מנהל טוב במיוחד עם כסף ולכן לא תקודם בחברה שלך – עובדים אחרים יחשבו למעשה לצחוק עליך על ההחלטה הלא נבונה שלך לעשות את הדבר הנכון. יש בעיה אינהרנטית בהבדלי התרבות בין אמריקאים לסינים בהקשר זה.

כשאנחנו נכנסים לוויכוחים של תרופות אנחנו רואים את אותו הדבר. בארצות הברית זה עולה כמות עצומה של כסף לקנות סוגים מסוימים של תרופות, אבל במקומות כמו אפריקה הם קונים נוק-אוף ממקומות אחרים שבהם הם שברו את הפטנטים שיצרו את אותה תרכובת כימית ומשתמשים בהם במקום, למעשה ב. באפריקה הם דורשים את הסמים בחינם. המשמעות היא שהחברה שהוציאה את המחקר והפיתוח, השקיעה בפטנטים, ועברה את התהליך המכביד של ה- FDA, ובינתיים הוציאה מאות מיליוני דולרים במקרים מסוימים מפסידה.

חברת ההעתקות מתוגמלת על רמאות, גניבה ותלישת הקניין הרוחני. אף על פי כן, אם ניקח זאת בחזרה ל"האנלוגיה של להקת הציפורים" נוכל לראות שזה נפוץ מאוד בטבע. לכן, אפשר לחשוב שחיקוי הוא דבר טבעי לחלוטין להתרחש. וגם אם יש לנו חוקי פטנטים וקניין רוחני בארצות הברית, אותן חברות, בעלי עסקים ותרבויות אחרות לא מבינות על מה אנחנו מדברים.

כמובן, ברגע שאנחנו מתחילים לשאול את הטכנולוגיות שלהם זה מדהים כמה מהר הם מגלים מחדש למה פטנטים וזכויות קניין רוחני חשובים. במקרים רבים אם אתה יכול לחדש, ולהישאר כל הזמן בחזית הטכנולוגיה ולהמשיך לנוע מהר, אתה יכול להוביל את העדר ולהפוך לציפור המנצחת. כן, צריך הרבה אנרגיה לעשות את זה, וזו למעשה הדרך האמריקאית לעשות את זה, אבל נגלה שבסופו של דבר גם שאר הלהקה הגיעה לתגמולים, למרות שזה היה רק ​​כמה מהן. הציפורים החדשניות והחזקות ביותר שהביאו אותן לשם.

אם אנחנו רוצים ציפורים חזקות יותר (נשרים) נצטרך לתגמל חדשנות מוצלחת, לא עד כדי כך שהם מתעצלים, אלא עד כדי כך שהם יכולים להפיק תועלת מהמחקר והפיתוח, מבלי למשוך להקה ענקית של עוקבים. אם לא נצליח לעשות זאת, נגלה שפחות חברות יחדשו ונאט את התקדמות הטכנולוגיה. אם אתה נגד טכנולוגיה אולי אתה בעד הרעיון הזה, אבל אם אתה בעד קידום המין האנושי אתה יכול להבין למה זה כל כך חשוב.

הייתי מוסר לך שבפעם הבאה שאתה צופה בלהקת ציפורים עפה מקומית כשהן מתפתלות ומסתובבות, אולי תחשוב על הדינמיקה של חדשנות בשוק, על כל האתגרים העומדים בפנינו בעולמנו, ומה עלינו לעשות. כדי לוודא שהמשחק יישאר הוגן לכל הנוגעים בדבר. אנחנו חייבים לתגמל את מנהיגי הצאן אם אנחנו מתכוונים להמשיך למרוץ מסביב לשעון החדשנות. נא לשקול את כל זה.Source by Lance Winslow

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2021. www.emptywrapper.com All Rights Reserved