Hit enter after type your search item

איך להשקיט אקווריום רועש

/
/
/
50 Views

אקווריום מייצג קטע קטן ומכיל של האוקיינוס ​​הגדול, נהר גועש, או בריכת גאות ושפל המשותפת לחיים. זה כמו לקחת קובייה מהסביבה התת-ימית, ולהכיל אותה כך שנוכל ליהנות ללא הגבלה מכל המורכבויות שלה, תוך כדי יכולת לנשום!

ומבינה שהסביבה התת-ימית שקטה (בעצם היא מאוד רועשת, אבל אנחנו תופסים אותה כשקטה), הדבר האחרון שאנחנו רוצים בתצוגה שלנו הוא אקווריום רועש. או אקווריומים. אני אומר שכרגע יש לנו 4 אקווריומים פעילים בדירה שלנו.

אנחנו מוקפים בחיים. דגים, צמחים וחתול גדול ומשוגע, Peaches & Cream Tabby. ואחרי עשרים כמה שנים של טנקים, גדולים וקטנים ובכל מקום ביניהם, עניתי סוף סוף לבעיה שהטרידה אותי מההתחלה – "למה הטנק שלי כל כך רועש?!"

מה גורם לרעש?

עוד רגע נגיע לתשובה הגדולה. ראשית, הנה רשימת תבליטים של דברים שצריך לחפש שיכולים להיות בעיית הרעש שלך.

אוויר שווה רעש: אבני אוויר וצינורות אוויר כולם נותנים אפקטים יפים לסביבה התת מימית שלך. הם גם מוסיפים כוח לאותם קישוטים שדורשים לחץ מהבועות כדי לתפקד. תיבת האוצר הקטנה עם מכסה הצירים זקוקה לכמות מסוימת של אוויר כדי לתפקד כראוי. אבל תעמיס עליו יותר מדי, וכל הבועות העודפות שקופצות על פני השטח ייצרו רעש קבוע ורם.

הנוכחי שווה לרעש: שנית לתנועת אוויר, אנחנו אוהבים הרבה תנועת מים (זרמים טבעיים מדומים) במיכלים שלנו. דגים צריכים את זה לצמיחה, ולהנאה. יש לנו מיכל Guppy אחד שבו אתה כמעט יכול לצבוע גלגל גלגל על ​​דופן המיכל בעיפרון שומן. הדגים שוחים נגד הזרם, צוללים ועולים ביחד. הם אוהבים את הזרם. אבל תוסיפו Powerheads, ותגברו על גודל הטנק, ויהיו לכם בעיות רעש.

ציוד שווה רעש: משאבות, פילטרים, שקעים, אפילו צנרת יכולים להניב רעש. לפעמים יותר מדי רעש. לרוב המשאבות יש אטימות קול מובנית. אבל אם אתה מביס אותו בעת התקנה מותאמת אישית של המערכת שלך, המהום הרטט יהיה מורגש בקרוב מאוד. ולא בצורה טובה. לא פחות חשוב, המשטח שאליו אתם מאובטחים, או רק יושבים עליו, יכול להיות האשם באותה מידה.

ריהוט שווה רעש: בניתי את כל מעמדי האקווריום שלי, ומבנים מבניים. ברגע שפשטתי את העור בחלק העליון של אחד עם דיקט, הבחנתי בזמזום נוראי. רגליות הגומי של משאבת האוויר העבירו את הרטט דרך עור הדיקט, והצד התחתון הפתוח של המובנה הפך לתא הד. הצבת משאבת האוויר במקום משמעותי יותר על הארון פתרה את הבעיה.

עיצוב שווה רעש: ולבסוף, אפילו העיצוב שלך יכול להיות אשם גדול ברעש. אוויר שזז על פני סלעים, זרמים ומערבולות שמסתובבים במתקנים וקישוטים, אפילו מיקום הצריכה והפלט של המשאבה שלך, כולם נכנסים לנוסחה להפחתת רעש באקווריום.

מה אני יכול לעשות?

טון את זה: האקווריום השקט ביותר יהיה קערת מים פשוטה. אין תנועת אוויר, אין זרמים. רק מיכל מים יושב בדממה.

אם אתה משתמש במספר משאבות אוויר, במיוחד הקטנות עם יציאה בודדת, בחר במשאבה גדולה יותר עם מספר שקעים. כלל האצבע – המשאבה צריכה לספק את כל צרכי האוויר שלך לאקווריום אחד. לא רק אז יש לך מייצר רעש אחד, למשאבות הגדולות יותר יש דעיכה טובה יותר של רעש.

ואם המשאבה שלך בת יותר מכמה שנים, זרוק אותה לאשפה. גם אם זה עדיין מתפקד. החלקים הישנים, במיוחד הגומיים הם כנראה מקור הרעש העיקרי שלך. רגלי הגומי הקשות כעת, אינן עושות דבר כדי להכות את הקול. אולי הם אפילו מוסיפים לזה.

והשתמש בשסתומי כנופיות כדי לציין את נפח האוויר שעובר לאביזרים שלך. אבן האוויר הקטנה הזו עם קו בודד שמגיע אליה מהמשאבה היא בעיית רעש גדולה. וזה ייראה נחמד באותה מידה עם חצי מנפח האוויר שעובר דרכו. אולי אפילו טוב יותר.

האזינו לאפקט: לרוב אביזרי החשמל שאתה רוכש כדי להוסיף למיכל שלך יש תכונת התאמה כלשהי. הורד את האוזן ליד הזרם שה-powerhead יוצר, והקשב בזמן שהוא נרגע כאשר אתה מכוון את השקע. ייתכן שזו בעיה של נפח, או פשוט בעיית כיוון. ייתכן שהוא אפילו רוטט כנגד הטנק, או סלעים. התאם אותו לפי הצורך.

כוונן את שסתומי הכנופיה שלך על קווי האוויר שלך באותו אופן. הנח את האוזן אל פני המים והקשב בזמן שאתה מכוון את הזרימה. כאשר אתה מוצא רמה מתאימה של שקט, תראה את ההשפעה שיש לה על המראה. לאחר מכן בצע התאמות קטנות כדי להגיע למדיום שמח של מראה מול רעש.

עיצוב תוך התחשבות ברעש: קל יותר להקים מיכל שקט, ואז לנסות להשיג אחד אחר כך. זוכרים את קערת המים, יושבת בשקט? זכור זאת כאשר אתה מוסיף אביזרים או מתכנן את המיקום של הציוד הדרוש שלך. מה שמביא אותנו לבעיה הגדולה שפתרתי אחרי 20 שנה של אקווריומים.

לא הכל עובד ביחד

אני אוהב את שרביטי הבועה בחלק האחורי של הטנקים שלי. הם כמעט בלתי נראים, אך מוציאים כמויות גדולות של בועות. אני אוהב מיכלים מחומצנים, אז אני אוהב הרבה תנועת אוויר. זה מסובב את האוכל במיכל ועוזר לזרמים שהדגים יהיו מרוצים בהם.

אבל בגלל מגבלות מקום ותקציב, תמיד הסתמכתי על מסנני מיכל אוכף, לא על סוג המיכל. יש רק כל כך הרבה מקומות שאתה יכול למקם את מסנן האוכף, ולכן, רק כל כך הרבה מקומות שהכניסות יכולים לשבת במיכל.

הרעש מהפילטרים שלי תמיד שיגע אותי. הם היו, ללא ספק, המסננים הרועשים ביותר מכל החברים שלי. ולאחרונה, הטנקים האחרים שלי. אז הבנתי את הבעיה.

אשתי הקימה את שלושת הטנקים האחרים, והיא לא מעריצה ענקית של שרביטי בועה כמוני. המסננים שלה היו שקטים, הזרימה שלהם עוצמתית כמו שלי.

עם זאת הפילטר שלי נשמע כאילו האימפלר מתפרק. משכתי את כל המערכת, בדקתי את כל החלקים, ווידאתי שהכל יתחבר בקלות. כפי שקרה תמיד בעבר, הפילטר שלי התרסק.

זה הרגע שבו הבנתי את זה. משכתי את חברת התעופה ל-Bubble Wands והרעש הפסיק. זרימת האוויר מהשרביטים חלפה על פני, לתוך צינור כניסת המסנן שלי. המסנן ניסה למלא מים. זה לא יכול היה כי השרביטים מילאו אותו באוויר.

וכך, הפילטר יישמע לנצח כמו הפילטר כשהוא מתחיל לראשונה, ומבצע פריחה עצמית. נמצאה בעיה! עכשיו, לפתור את זה. לא רציתי להיפטר משרביטי הבועה שלי.

לקחתי קשית שתייה (נקיה וחדשה) וחיתכתי אותה לשניים. אחר כך חתכתי את החתיכות לאורך, כדי ליצור פתח. עטפתי את הקשית מעל שרביט הבועה, מתחת לפתח הפילטר. זה השאיר פתח קל שממנו ברח אוויר, אז הנחתי את הקשית השנייה מעל הראשונה, כשהחריץ 180 מעלות מול הראשון. הבעיה נפתרה, האוויר נעצר באזור הזה.

ואין בועות שמגיעות לכניסת המסנן. אפילו ראיתי עלייה קלה בזרימת המים דרך המסנן, מה שאומר סינון טוב יותר.

פחות יכול להיות טוב יותר

במקרה הזה גיליתי שרק בגלל שאביזרים באמת נותנים לי את המראה שאני רוצה בסביבה ה'טבעית' שלי, דברים מסוימים לא עובדים עם אחרים. אתה יכול לשנות אותם. אבל הלקח הוא שלא כל האביזרים במיכל שלך הם הטובים ביותר עבור המיכל, והדגים שלך. ובמיוחד, האוזניים שלך.Source by Gibson Goff

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2021. www.emptywrapper.com All Rights Reserved