Hit enter after type your search item

איך לגדל דגי טטרה יהלום

/
/
/
84 Views

דג היהלום טטרה, המוכר יותר לאוהבי האקווריום בשם Moenkhausia pittieri, הוא בן למשפחת Characidae ונמצא במקור חי באגם ולנסיה בוונצואלה ובכמה נהרות נבחרים של ונצואלה. מינים זכרים של הדגים עשויים לגדול בין שניים ל-12 אינץ', אבל הנקבות בדרך כלל קטנות יותר. למרות שאינו דג בצבעים עזים, ה-Diamond Tetra הוא צבע כסוף עם הדגשות בצבע ירקרק, והוא בולט בשל קשקשי ההשתקפות היפים שלו. ב- Baby Diamond Tetras, האפקט המנצנץ של הקשקשים שלו עדיין לא התפתח, אבל זה יתברר ככל שהוא יתבגר.

סביבת אקווריום

מבחינת סביבת האקווריום, ה-Moenkhausia pittieri תמיד צריך להיות חלק מבית ספר עם לפחות שישה דגים. אלה צריכים לכלול אחרים מהמינים שלהם, ודגים ממינים אחרים צריכים להיות בערך באותו גודל. בתוך בית הספר הזה, זכר אחד תמיד יהיה הדומיננטי. הזכר הזה סובל את האחרים, אבל הוא תמיד בשליטה. לטטרות יהלומים יש טווח pH אידיאלי של 6.6 עד 7.0 והעדפת טמפרטורה של 74-82 מעלות פרנהייט (26-28 מעלות צלזיוס), ואם נשמר מחוץ לטווח זה, עשוי לקבל מראה שונה. כמו כן, הדגים האלה אוהבים להחזיק הרבה צמחים באקווריום שלהם, ולמרבה המזל הם לא מאוד בררנים בכל הקשור לזמן האכלה. Moenkhaussia pittieri תאהב אותך על כך שאתה מציע אוכל חי, אבל תוכל לאכול כל דבר, החל מפתיתים ועד מזון קפוא. לאחר שלמדתי מעט על סוג זה של דגים ועל הדרישות הבסיסיות שלו, כעת ניתן לנקוט צעדים לקראת רבייתו.

גידול דגי טטרה יהלום

התהליך הקשה ביותר של גידול דגי יהלום טטרה הוא חיבור הזוגות הנכונים. לזכרים בוגרים יש סנפירים ארוכים יותר מאשר לנקבות, במיוחד כשמדובר בסנפיר הגב. למרות שסביר להניח שהנקבות יהיו קטנות יותר מהזכרים, נקבות שמוכנות לרבייה נראות לרוב בעלות צורה גסה יותר. לאחר השלמת הבחירה של זוג טטרות יהלומים, יש להפריד אותם ולצנן אותם באוכל טוב. במהלך שלב ההתניה, יש להאכיל אותם במזון החי המועדף עליהם וגם במזון קפוא. זה אמור להימשך בערך 10 ימים.

בזמן ההתניה, יש להכין מיכל הטלה נפרד. זה לא צריך מיכל גדול מאוד, אבל צריך לכלול הרבה צמחים, במיוחד אלה עם עלים צפופים. התנאים במיכל זה צריכים להיות דומים למיכל בו חיים שאר טטרות היהלומים, אם כי בהתחלה, לא אמור להיות אור במיכל ההשרצה. יש להשתמש תמיד במים רכים על פני מים קשים. אין צורך בחצץ, אך יש לכלול רשת מסוימת לכיוון תחתית המיכל. זה צריך להיות רחוק מספיק כדי לתת לזוג המתרבה מספיק מקום לשחות. גם החורים ברשת צריכים להיות גדולים מספיק כדי שהביצים יפלו לתחתית המיכל. יש למקם את מיכל ההטלה גם באזור שקט בבית שבו לא יכולות להיות הפרעות לדגים.

לאחר תום הזמן המוקצב למיזוג, יש להכניס את הזוג הנבחר למכל ההטלה בערב כשחושך, ושוב אין להשתמש באורות בקרבת המיכל. במקרה שזוג טטרות היהלומים תואם, ההשרצה עשויה להתרחש מיד לאחר שהדגים הוכנסו למיכל ההטלה או שלא תתקיים עד יום או יומיים לאחר מכן. לפעמים התאורה הקיימת בסביבה בה ממוקם המיכל תעזור להאיץ את התהליך. למרות שהזכר עשוי לבלות את רוב זמנו בעקבות הנקבה, כאשר הגיע זמן ההשרצה, הנקבה תשחרר את הביצים במקביל לשחרור הזרע של הזכר. הביצים חייבות להיות מופריות, ובמקרה זה כדאי שיהיו מים רכים במיכל. הרשת חשובה כאן מאוד, מכיוון ש-Moenkhaussia pittieri נוהגים לאכול את הביצים שלהם, וכדי למנוע זאת, הביצים צריכות ליפול דרך הרשת ולהפריד בין הביצים להוריהם. לאחר ההשרצה יש להוציא את הזכר והנקבה ממיכל ההטלה ולהחזירם לאקווריום הרגיל שלהם.

למרות שהביצים עשויות לראות תנועה תוך 36 שעות, יכול לקחת עד שבוע עד שהדגים התינוקות מסוגלים לשחות סביב מיכל ההטלה שלהם. הדגיגים יהיו רעבים מאוד, אבל באקווריום עם הרבה צמחים, ימצאו דברים לאכול בימים הראשונים שלהם. לאחר מכן, מזון מטגנים מקובל, וברגע שהם גדולים מספיק, אוכל חי בגודל מתאים טוב עבורם. חשוב מאוד לשמור על ניקיון מיכל ההטלה בזמן שהדגיגים מתפתחים. מכיוון שהם גדלים כל כך מהר במהלך השבועות הראשונים שלהם, תינוקות יהלומי טטרות נראים בקרוב כמו המבוגרים, אם כי קטנים יותר. הצבע שלהם יהיה רגיל בהתחלה, כשהקשקשים המנצנצים עוצרי הנשימה שלהם מפותחים במלואם בסביבות הגיל של הדגים 9 חודשים. ברגע שהם הגיעו לגודל שלא יעמיד אותם בסכנה, ניתן להעביר אותם למיכל הבוגר ולנצל שוב את מיכל ההשרצה עם זוג חדש של דגים בוגרים.

רבייה של טטרות יהלומים יכולה להיות אתגר, בעיקר בגלל שייתכן שיידרשו מספר ניסיונות כדי למצוא זוג תואם של דגים זכרים ונקבות. חשוב לשמור על בריאות סביבת היהלום טטרה הבוגרת כדי לא להשפיע לרעה על רווחתם ויכולתם להשריץ במועד מאוחר יותר. כמו כן, יש לשמור על מיכל ההטלה נקי ולבדוק את הטמפרטורה, ה-pH והרכות באופן קבוע. יש להשקיע מספיק זמן ומשאבים בחלק ההתניה של תהליך הרבייה, שכן יש לו חשיבות רבה. שמור על סוגים שונים של מזון, כולל מזון מטגנים, בהישג יד בכל עת, גם אם יש לך ספק שהשרצה עשויה להתרחש. תוך מספר שבועות או חודשים, תקבלו תגמול על כל המאמצים שלכם כשאתם צופים בביצים בוקעות ותוכלו לראות את הדגיגים שלכם גדלים וצוברים את הקשקשים המנצנצים והיפים שבהם ידועים טטרה היהלומים.Source by Leslie Bogaerts

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר.

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2022. www.emptywrapper.com All Rights Reserved